Wiadomości z Mikołowa

Poranna kolizja na mikołowskim skrzyżowaniu

  • Dodano: 2020-08-25 14:45

Poszkodowana mieszkanka Katowic, z podejrzeniem urazu żeber, trafiła do mikołowskiego szpitala. Niestety, brak rozsądku i pośpiech nadal są widoczne na naszych drogach. Policja apeluje o bezwględne respektowanie podstawowych zasad ruchu drogowego!
Dziś rano(25.08), przed godziną 08.00, policjanci drogówki zostali wezwani na ulicę Gliwicką w Mikołowie, tuż przy centrum budowlanym, gdzie doszło do stłuczki dwóch pojazdów. Okazało się, że kierujący samochodem marki Peugeot, mieszkaniec Mikołowa, wjechał na skrzyżowanie na żółtym świetle. Pośpiech w tym przypadku na nic się nie zdał, doszło bowiem do kolizji z jadącą w kierunku Gliwic, kierującą pojazdem Dacia.

Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała katowiczankę do szpitala. Kobieta trafiła do placówki medycznej z podejrzeniem urazu żeber. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ruch na trasie nieco się spowolnił, jednak nie odnotowano większych utrudnień. Sprawę będą teraz wyjaśniać policjanci wydziału prewencji mikołowskiej komendy.

Kierowcy, zbliżający się do skrzyżowania widzą światło zmieniające się na żółte, reagują na dwa sposoby. Jedni w pośpiechu dociskają pedał gazu, by przejechać zanim zapali się czerwone, natomiast inni zatrzymują się przed skrzyżowaniem. Przepisy mówią jasno - na żółtym można przejechać tylko jeśli samochód znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie można zatrzymać się bez gwałtownego hamowania.

Poranna kolizja na mikołowskim skrzyżowaniu


Źródło: KPP Mikołów

Komentarze (2)    dodaj »

  • leszek kierowca

    a wystarczyła by tylko mała zmiana w prawie o ruchu drogowym przed zmianą świateł z zielonego na żółte światło zielone mogło by trzy razy mrugnąć i było by po sprawie. takie rozwiązania stosuje się już nawet w Albanii. Ale rządowy beton w ministerstwie transportu od wielu lat blokuje tę zmianę ,Lepiej ściągać od ludzi mandaty za wjazd na czerwonym świetle, lepiej niech się ludzie zabijają na drogach niż wprowadzić tę dobrą i tanią zmianę. Wystarczy tylko zmiana oprogramowania świateł i tyle albo aż tyle

  • lolo

    Takie rozwiązanie dalej jest w Austrii,Turcji. U nas zlikwidowano mrugające zielone światło w latach 80-tych.Głupota

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również