Wiadomości z Mikołowa

Wiemy, kto zagra podczas 30. Finału WOŚP w Mikołowie. Na mieszkańców czeka masa atrakcji

 • Dodano: 2022-01-21 12:45

Koncerty, III Bieg "Od serca dla serca", IV Rowerowanie z sercem, foodtrucki czy samochodowe Światełko do Nieba – to i wiele innych czekać będzie na mikołowian podczas 30. Finału WOŚP. Znamy już muzyczne gwiazdy!

Do 30 stycznia zostało jeszcze kilka dni, a mikołowski sztab WOŚP i UM Mikołów ogłosili oficjalny „rozkład jazdy” na jubileuszowy, 30. Finał WOŚP, który odbędzie się głównie na miejskim rynku. W tym roku wracamy do tradycyjnej, hucznej imprezy.

Zeszłoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zdecydowanie inny niż wszystkie, a powodem tego była pandemia koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. Wówczas większość atrakcji odbywała się w formie online.

W tym roku mikołowski sztab WOŚP w porozumieniu z wieloma osobami i instytucjami zapewniło mikołowianom szereg atrakcji.

Już o 10.00 na mikołowskim rynku wystartuje III Bieg „Od serca dla serca” zorganizowany po raz kolejny z mikołowskim Biegatonem. W biegu ma prawo wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Bieg (a także marsz, gdyż zawody są przewidziane również dla osób spacerujących i uprawiających nordic walking) ma dystans 1,5 km. Opłata startowa to 20 złotych – dochód trafi bezpośrednio do puszek sztabu WOŚP.

Za każde Wasze kółko przyklejamy serducha na ściankę, a naszym celem jest wyklejenie liczby "800" z racji 800-lecia miasta! – informują organizatorzy.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku.

Bieg, rowerowanie, e-sport i morsowanie! 30. Finał WOŚP na sportowo

To jednak nie wszystko – mamy też dobre informacje dla fanów dwóch kółek! O’Rety Team jak zwykle nie zawodzi i już w grudniu informował o organizacji IV Rowerowania z Sercem. W tym roku – zgodnie z celem zbiórki – trasa rowerowa będzie mieć kształt... okularów! Jak co roku rowerowanie ruszy punktualnie w południe z mikołowskiego rynku, a tzw. „ostry start” przypadnie w Mokrem!

Przejrzyj na oczy! Do tego czasem potrzebne są BRYLE! No to jedziemy! Lekko nie będzie, ale trzeba BRYLE wykręcić, wychodzić! Mniej więcej 23 km bez względu na pogodę. Nie ma zmiłuj się! A jakby co – widziały gały co brały! Bo gramy dla okulistyki dziecięcej – przekonuje O’Rety Team.

Szczegółowe informacje dostępne na profilu O’Rety Team i stworzonym przez fundację wydarzeniu.

To jeszcze nic! Okazję do doskonałej zabawy znajdą również ci, którym mróz i przejmujące zimno są zupełnie niestraszne. W tym roku mikołowskie Morsy również grają z WOŚP. Już o godzinie 10.00 na Stargańcu każdy chętny będzie mógł zacząć swoją przygodę z morsowaniem, a zapaleni sympatycy pływania w lodowatej wodzie z pewnością nie odpuszczą tak szczytnej okazji! Zanurzenia będą się odbywać do godziny 14.00 co pół godziny.

Można przyjść o dowolnej porze, tak żeby załapać się na wspólne wejście. Co zabrać? Czapkę i rękawiczki, ręcznik, karimatę lub coś, na czym będziecie mogli stanąć, żeby nie przebierać się na piasku, ciepłe ubrania, herbatę w termosie i coś do WOŚPowej puchy! Morsujemy w szczytnym celu! Mamy tu jakichś śmiałków? – pytają (zapewne retorycznie) organizatorzy, czyli grupa MORSY Starganiec.

Sztab WOŚP w porozumieniu z MGA esports organizuje również E-sportowy Turniej Charytatywny w formie online i który potrwa aż dwa pełne weekendy.

Zawodnicy zmierzą się indywidualnie w Hearthstone Standard i BattleGrounds oraz drużynowo w potyczkach League of Legends! Z turnieju zostanie przeprowadzona transmisja z komentarzem, podczas której będzie można wziąć udział w zbiórkach charytatywnych oraz konkursach dla widzów. Turnieje nie będą nakładały się wzajemnie czasowo, aby uczestnicy mogli wziąć udział w każdym z nich! – informują organizatorzy.

Wśród nagród znalazł się sprzęt komputerowy ufundowany przez sponsorów i organizatorów o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Szczegóły turnieju, jego harmonogram i zapisy dla chętnych znalazły się na stronie wydarzenia na Facebooku.

Fani muzyki i dobrego jedzenia też znajdą coś dla siebie

Nie samą aktywnością człowiek żyje, a ci, którzy nie mogą wziąć udziału w stricte sportowych wydarzeniach podczas 30. Finału WOŚP w Mikołowie również mogą liczyć na moc atrakcji.
Na smakoszy na mikołowskim rynku będzie również czekać Zlot Foodtrucków, który rozpocznie się już w sobotę, dzień przed 30. Finałem.

Oprócz słodkości i kawy będą także pyszne burgery i frytki od Concrete Jungle Meals, szarpana wieprzowina w bułach wypiekanych w starej tradycyjnej piekarni serwowana przez PoWieprzeni, pyszne azjatyckie pierożki robione na parze przez Dim sum Factory, a także meksykańska fiesta, w tym burito czy quesadilla od Viva Mexico. Z oferty będzie można skorzystać przez cały weekend od 12.00 do 20.00.

Wydarzenia muzyczne rozpoczną się oficjalnie o godzinie 14.00, a dla mikołowian zagrają:

 • 14.20 – Maya Krav
 • 15.20 – SNC Wave
 • 16.30 – Pozory
 • 18.00 – Meek, Oh Why?

Jak będzie wyglądało tegoroczne Światełko do Nieba w Mikołowie? Po raz drugi w historii odbędzie się ono w formie... samochodowej na parkingu Starostwa Powiatowego! Warto przypomnieć, że między koncertami jak co roku będą odbywać się licytacje!

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się również Krav Maga dla dzieci w Domku Harcerskim (od 10.00 do 12.00), Robotyka dla dzieci w Centrum Aktywności Społecznej (od 10.00 do 12.000), a także akcja Książka w ciemno na mikołowskim rynku (od 14.00 do 16.00).

Wspomóc sztab WOŚP w Mikołowie można już teraz!

30 stycznia nie będzie Cię w Mikołowie? Wesprzeć mikołowski sztab WOŚP można już dziś! W jaki sposób? Bardzo prosto – od wielu dni działa już specjalna wirtualna e-Skarbonka [LINK], a na koncie widnieje już blisko 1500 złotych.

Na mikołowian czeka również 19 stacjonarnych puszek ulokowanych w sklepach i punktach usługowych na terenie całego miasta. Trafiły do takich miejsc jak:

 • Tribe Squad
 • Gabinet Weterynaryjny przy ul. Rybnickiej
 • Sklep zoologiczno-wędkarski "Wojtek"
 • Lara Moda
 • Sklep papierniczy "Bartek"
 • Zakład fryzjerski "Kasia i Wojtek"
 • Piekarnia "Tradycja"
 • Terapis
 • Prywatna Szkoła Podstawowa "Dual"
 • Cukiernia Wiechoczek
 • Butik "Aleksandra"
 • Epicentrum
 • Stary Młyn
 • KFC Mikołów
 • CKM Trąbka
 • Oki Sushi
 • Forma Fitness & Gym Mikołów
 • Presspol 2
 • Metro Moda Męska

Celem zbiórki podczas 30. Finału WOŚP jest wsparcie szeroko pojętej okulistyki dziecięcej, w tym zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Ze środków, który uzbiera WOŚP w przyszłym roku mają zostać kupione m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza czy urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, ale nie tylko.

Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650 – czytamy na stronie dedykowanej 30. Finałowi WOŚP.

Komentarze (2)    dodaj »

 • miko

  A covid weźmie sobie wolne ??

 • Camel

  Covid się kończy. Inne kraje już wychodzą z tych bzdur tylko Polska jeszcze trochę zacofana ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również