Wiadomości z Mikołowa

Policyjna profilaktyk na półkoloniach młodych harcerzy

  • Dodano: 2022-07-19 07:15, aktualizacja: 2022-07-18 18:12

Policjantka mikołowskiego Wydziału Prewencji wzięła udział w półkoloniach zorganizowanych przez Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej.

Profilaktyka z harcerzami

Policyjna profilaktyk skorzystała z zaproszenia organizatora półkolonii i wzięła udział w piątkowym (15 lipca) wyjeździe do Bielska-Białej, gdzie spotkała się z młodymi harcerzami Hufca ZHP Ziemi Mikołowskiej. Sierż. Izabela Kempka z dziećmi i młodzieżą spotyka się przez cały rok prowadząc szereg zajęć profilaktycznych, tym razem omówiła zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. W ten sposób realizuje założenia akcji "Bezpieczne wakacje" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą", które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej i mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. "dzikich kąpielisk" oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Oprócz tego policjantka, jak zawsze, porozmawiała z uczestnikami półkolonii o zasadach obowiązujących na drodze. Jazda na rowerze, rolkach czy hulajnogach to w ostatnich latach bardzo popularna forma aktywności wśród dzieci. Ważne jest zatem, aby młodzi uczestnicy ruchu drogowego, od najmłodszych lat, byli świadomi zagrożeń oraz cechowali się czujnością i ostrożnością.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również