Wiadomości z Mikołowa

Policjanci spotkali się z seniorami

  • Dodano: 2018-10-04 10:45

W miniony czwartek, zakończył się wrześniowy cykl spotkań z najstarszymi mieszkańcami powiatu mikołowskiego.

Przedsięwzięcie "Bezpieczny senior" powstało dzięki współpracy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz Burmistrza Miasta Mikołowa i było doskonałą okazją, aby przypomnieć seniorom o najważniejszych kwestiach związanych z ich bezpieczeństwem.

W każdy czwartek września, policjanci z Mikołowa spotykali się z najstarszymi mieszkańcami naszego powiatu. Zajęcia odbywały się w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie według wcześniej zaplanowanego harmonogramu. Dzięki współpracy mikołowskich mundurowych i Urzędu Miasta w Mikołowie, seniorzy mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze kwestie związane z ich bezpieczeństwem. Policjanci oraz zaproszeni do współpracy goście, m.in. przedstawiciele jednego z mikołowskich banków, wyjaśnili jak unikać zagrożeń, jak radzić sobie, gdy ktoś próbuje nas oszukać, wyłudzić pieniądze tzw. metodą na "wnuczka" czy "policjanta", kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi oraz co zrobić, gdy padniemy już ofiarą przestępców. Ponadto, podczas zajęć seniorzy poznali zasady działania aplikacji mobilnej "Moja komenda" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Spotkania były również okazją, aby przypomnieć seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Na zakończenie, każdy z obecnych seniorów otrzymał 10 zasad bezpiecznego seniora, kopertę życia oraz srebrny listek seniora. Najwytrwalsi natomiast, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w każdy czwartek miesiąca, otrzymali drobne upominki ufundowane przez mikołowski Urząd Miasta.

Dziękujemy za mile i kreatywnie spędzony wspólnie czas!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również