Wiadomości z Mikołowa

Policjanci przekazują maseczki mieszkańcom Powiatu Mikołowskiego

  • Dodano: 2020-05-12 09:00

W miniony weekend policjanci garnizonu mikołowskiego kontynuowali akcję przekazywania maseczek ochronnych mieszkańcom naszego powiatu. Dodatkowe środki ochrony indywidualnej zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Mikołowie i przekazane mundurowym. Trafią one przede wszystkim do tych, którzy z różnych względów maseczek nie posiadają.

Od 16 kwietnia obowiązują przepisy, które nakładają na nas obowiązek zakrycia twarzy w miejscach ogólnodostępnych. Jak można zaobserwować, na terenie powiatu mikołowskiego zdecydowana większość osób dba o bezpieczeństwo swoje oraz osób postronnych  i stosuje środki ochrony. Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na kontrolę przestrzegania obostrzeń. Mundurowi informują i uczulają na respektowanie nowych norm, gdyż ma to bezpośredni wpływ na zdrowie nas wszystkich. Sami korzystają ze środków ochrony indywidualnej, które na bieżąco uzupełniane są z magazynów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii znakomicie wpisuje się inicjatywa, którą w ostatnich dniach podjęli policjanci wspólnie z włodarzami powiatu mikołowskiego. Starosta Mikołowski, Mirosław Duży na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusza Waligóry przekazał partię maseczek ochronnych, które od razu zostały rozdysponowane wśród pełniących służbę mundurowych z komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych, a także policjantów prewencji i ruchu drogowego z Mikołowa. Ci, z otrzymanym zapasem, ruszyli w teren.

Podczas codziennych służb stróże prawa zwracają uwagę, czy każdy wywiązuje się z obowiązku zasłaniania ust i nosa. Napotkanym przypominają, że jest to konieczne dla ochrony zdrowia nas wszystkich. Zdecydowana większość mieszkańców podchodzi do tego obowiązku w sposób odpowiedzialny, zasłania usta i nos. Jeśli, z różnych przyczyn osoby nie posiadają maseczki, otrzymują ją od policjanta wraz z krótkim instruktażem o właściwym sposobie korzystania z tego środka ochrony.

Policjanci zachęcają do zapoznania się z najnowszymi regulacjami w sprawie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również