Wiadomości z Mikołowa

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą uderzają w nielegalny hazard

  • Dodano: 2021-06-25 08:00, aktualizacja: 2021-06-25 08:14

Zajmujący się przestępczością gospodarczą policjanci z mikołowskiej komendy po raz kolejny zlikwidowali punkt nielegalnego hazardu w powiecie. W niewielkim pomieszczeniu budynku znajdowały się 3 automaty do gier losowych.

Kary jakie grożą właścicielom to, oprócz więzienia, także grzywna w wysokości nawet 600 tys. zł

Podczas dzisiejszej porannej akcji w Mikołowie przy ulicy Krakowskiej zabezpieczona została gotówka oraz 3 automaty do gier hazardowych o łącznej wartości 15 tysięcy złotych, stanowiące materiał dowodowy w tej sprawie. Ponadto przesłuchana została przebywająca akurat w punkcie pracownica salonu. O zdarzeniu powiadomiono funkcjonariuszy KAS z Bielska-Białej, którzy, przeprowadzając na miejscu eksperyment procesowy, potwierdzili nielegalność procederu i zajęli sprzęt.

Organizatorowi gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi kara do 3 lat więzienia

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego oraz szkodliwego społecznie procederu.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jorguś

    Ciekawa sprawa, dlaczego policjanty nie zamykają kasyn czy toto-lotka? Jaka jest różnica między,, legalnym" hazardem a tym nielegalnym? Czyżby hazard uprawiany w kasynie odprowadzającym podatki był mniej szkodliwy społecznie?

  • zenus

    Jakby ludzie nie korzystali to by tego nie było. Nie ogarniam po co chodzić w takie miejsca jak można legalnie zagrać online w footballmanie. Przyjemniej w domu pyknąć fajny slocik przy piwerku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również