Wiadomości z Mikołowa

Policja podsumowała akcję "Bezpieczny Pieszy". Ukarano kilkadziesiąt osób

  • Dodano: 2024-02-21 11:00

Przedwczoraj przez cały dzień policjanci drogówki prowadzili powiatowe działania pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Odbywająca się cyklicznie akcja ma na celu weryfikację zagrożeń w rejonie oznakowanych przejść oraz podniesienie świadomości obowiązujących regulacji prawnych, oraz tzw. kultury drogowej wśród wszystkich uczestników ruchu.

Efekty działań "Bezpieczny Pieszy"

W poniedziałek 19 lutego w godzinach 6.00 do 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej komendy wzięli udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych poświęconych bezpieczeństwu pieszych. Mówi się o nich jako o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, ponieważ w tracie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Kierowca może liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, czy choćby karoserię samochodu. W wielu przypadkach bezpieczeństwo pieszego zależy w dużej mierze od niego samego. Niestety często sami piesi stwarzają ryzykowne sytuacje, między innymi, przechodząc w miejscach niedozwolonych, nie stosując się do sygnalizacji świetlnej czy korzystając z telefonu komórkowego wchodzą wprost pod nadjeżdżający samochód.

Mundurowi pojawili się przedwczoraj w kilku punktach powiatu, w tym w Mikołowie na ulicach Konstytucji, Miarki i Prusa oraz w Łaziskach Górnych na ulicy Cieszyńskiej, oraz Jana Pawła II. Przez cały dzień wylegitymowali 66 osób i skontrolowali 51 pojazdów. Ujawnili 46 wykroczeń drogowych, z czego aż 36 przypadków przekroczenia prędkości w rejonie "pasów". Wykonali 55 badań stanu trzeźwości. Jeden kierujący za przekroczenie limitu prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Komentarze (1)    dodaj »

  • GOŚĆ

    Dzielnicowi z gminy Strzałkowo nie podlegają pod Komendanta Głównego Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również