Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie krajowych działań "Prędkość"

  • Dodano: 2018-01-09 07:45, aktualizacja: 2018-01-08 11:30

W piątek, 5 stycznia policjanci drogówki przeprowadzili na terenie całego powiatu mikołowskiego działania pod nazwą "Prędkość".

Podobne działania prowadzone były przez Policję na terenie całego kraju. Ich celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie faktów przekraczania dozwolonej prędkości.

Prowadzenie pojazdów z nadmierną prędkością jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W piątek policjanci na terenie powiatu mikołowskiego, tak jak i w całej Polsce, przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”, której celem było ograniczenie zjawiska przekraczania prędkości.

Wzięło w niej udział 12 policjantów drogówki. Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe. Mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Podczas działań skontrolowano 59 pojazdów z czego ujawniono 51 wykroczeń zakończonych postępowaniem mandatowym. Niestety, mimo apeli, w podanej liczbie ujawnionych wykroczeń, odnotowano 33 wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości. Mundurowi podczas działań wykonali 59 badań stanu trzeźwości kierujących. W trakcie prowadzonych działań miał miejsce jeden wypadek drogowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również