Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie działań "Nie - dla prędkości"

  • Dodano: 2018-04-05 12:30

3 kwietnia w godzinach 11.00- 19.00 policjanci drogówki wzięli udział w kolejnych wojewódzkich działaniach "NIE- DLA PRĘDKOŚCI".

Ich celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie faktów przekraczania dozwolonej prędkości.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, stróże prawa, w tym dniu, w swoich działaniach, skupili się na całym odcinku DW- 928 począwszy od Mikołowa, przez Wyry, Gostyń, aż po Kobiór, gdzie według zgłoszeń, bardzo często dochodzi do wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości oraz innych wykroczeń w ruchu drogowym. W działaniach wzięło udział 6 policjantów mikołowskiej drogówki wspieranych przez mundurowych z komendy policji w Pszczynie. Ich zadaniem było dążenie do poprawy stanu bezpieczeństwa na tej drodze oraz uświadomienie społeczeństwa o nieuchronności kary za popełniane wykroczenia. Oprócz pomiarów prędkości, stróże prawa sprawdzali trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz bacznie przyglądali się, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. Pomimo wcześniejszych apeli, policjanci drogówki w przeciągu 8- godzinnych działań ujawnili aż 28 przypadków wykroczeń związanych właśnie z przekroczeniem prędkości.

Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość kierujących, jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach, a także aktualnych przepisów ruchu drogowego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • dzban

    Ja tam mam zawsze akcje nie dla policji, wiec yanosik zawsze wlaczony, nie dam sie nabijac w butelke, bo nie dosc ze pomiary ich nie zawsze sa prawidlowe to jeszcze niektore ograniczenia to kpina

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również