Wiadomości z Mikołowa

Podała wszystkie dane do konta bankowego. 73-latka padła ofiarą oszusta

  • Dodano: 2020-09-17 13:15, aktualizacja: 2020-09-18 09:44

Policjanci regularnie apelują do seniorów oraz ich najbliższych o ograniczone zaufanie od obcych osób. Oszuści nie próżnują, bacznie obserwując zachowanie swoich potencjalnych ofiar. Mieszkanka Orzesza uwierzyła w słowa mężczyzny, przez którego w zeszłym roku straciła ponad tysiąc złotych. Wczoraj, po raz kolejny, podała mu swoje dane do konta bankowego i tym razem pozbyła się kolejnych 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia przestępczego doszło wczoraj (16 września) w Orzeszu. 73-letnia kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który już w 2019 nawiązał z nią kontakt i pozyskując jej dane osobowe, oszukał na kwotę 1.200 złotych.

Tym razem wzbudził zaufanie seniorki zapewniając, że chce zwrócić jej gotówkę

Orzeszanka znów podała informacje dotyczące jej aktualnego konta bankowego i innych danych niezbędnych do transakcji bezgotówkowych. Kilka godzina później okazało się, że z jej konta wykonano przelewy na ponad 20 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie ograniczonego zaufania w telefonicznych kontaktach z nieznajomymi. Nie dajmy się zwieść rozmówcy i nie postępujmy pochopnie. Zanim przekażemy jakiekolwiek dane, czy też pieniądze, dajmy sobie czas na spokojne zastanowienie się nad całą sytuacją.

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona

Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności. Jeśli odbierzemy telefon, który wzbudzi nasze podejrzenie, zawsze reagujmy, a o swoich wątpliwościach natychmiast informujmy Policję dzwoniąc na nr 112!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również