Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Podała wszystkie dane do konta bankowego. 73-latka padła ofiarą oszusta

  • Dodano: 2020-09-17 13:15, aktualizacja: 2020-09-18 09:44

Policjanci regularnie apelują do seniorów oraz ich najbliższych o ograniczone zaufanie od obcych osób. Oszuści nie próżnują, bacznie obserwując zachowanie swoich potencjalnych ofiar. Mieszkanka Orzesza uwierzyła w słowa mężczyzny, przez którego w zeszłym roku straciła ponad tysiąc złotych. Wczoraj, po raz kolejny, podała mu swoje dane do konta bankowego i tym razem pozbyła się kolejnych 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia przestępczego doszło wczoraj (16 września) w Orzeszu. 73-letnia kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który już w 2019 nawiązał z nią kontakt i pozyskując jej dane osobowe, oszukał na kwotę 1.200 złotych.

Tym razem wzbudził zaufanie seniorki zapewniając, że chce zwrócić jej gotówkę

Orzeszanka znów podała informacje dotyczące jej aktualnego konta bankowego i innych danych niezbędnych do transakcji bezgotówkowych. Kilka godzina później okazało się, że z jej konta wykonano przelewy na ponad 20 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie ograniczonego zaufania w telefonicznych kontaktach z nieznajomymi. Nie dajmy się zwieść rozmówcy i nie postępujmy pochopnie. Zanim przekażemy jakiekolwiek dane, czy też pieniądze, dajmy sobie czas na spokojne zastanowienie się nad całą sytuacją.

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona

Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności. Jeśli odbierzemy telefon, który wzbudzi nasze podejrzenie, zawsze reagujmy, a o swoich wątpliwościach natychmiast informujmy Policję dzwoniąc na nr 112!

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.