Wiadomości z Mikołowa

Pies policyjny z Zabrza pomógł mikołowskim policjantom [WIDEO]

  • Dodano: 2021-08-27 07:30, aktualizacja: 2021-08-27 08:49

Natura obdarowała psa niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami – węchu, słuchu i wzroku oraz instynktami o dużym znaczeniu dla człowieka. Te czworonogi, które służą w Policji, mają przede wszystkim uskuteczniać działania formacji. Tak właśnie było w Mikołowie, gdzie podczas przeszukania jednego z mieszkań, pracę miejscowych stróżów prawa wspomagał "Bary" z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

7-letni owczarek niemiecki

"Bary" to 7-letni owczarek niemiecki. Jest jednym z trzech psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, gdzie cały czas przebywa. Wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Szymonem Ferensem pełni służbę nie tylko na terenie Zabrza, ale także innych miast województwa śląskiego. W 2016 roku ukończył 6-miesięczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

Wczoraj odwiedził Mikołów, gdzie na jednym z osiedli mieszkaniowych wspomagał pracę policjantów miejscowej jednostki Policji. Spisał się wyjątkowo dobrze, a po zakończonych czynnościach spokojnie oczekiwał na powrót do swojej macierzystej komendy. Poza tym, że spisał się w typowo służbowych obowiązkach, "Bary" wprowadził wiele pozytywnej energii między realizujących sprawę policjantów.

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również