Wiadomości z Mikołowa

Pies policyjny z Zabrza pomógł mikołowskim policjantom [WIDEO]

  • Dodano: 2021-08-27 07:30, aktualizacja: 2021-08-27 08:49

Natura obdarowała psa niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami – węchu, słuchu i wzroku oraz instynktami o dużym znaczeniu dla człowieka. Te czworonogi, które służą w Policji, mają przede wszystkim uskuteczniać działania formacji. Tak właśnie było w Mikołowie, gdzie podczas przeszukania jednego z mieszkań, pracę miejscowych stróżów prawa wspomagał "Bary" z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

7-letni owczarek niemiecki

"Bary" to 7-letni owczarek niemiecki. Jest jednym z trzech psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, gdzie cały czas przebywa. Wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Szymonem Ferensem pełni służbę nie tylko na terenie Zabrza, ale także innych miast województwa śląskiego. W 2016 roku ukończył 6-miesięczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

Wczoraj odwiedził Mikołów, gdzie na jednym z osiedli mieszkaniowych wspomagał pracę policjantów miejscowej jednostki Policji. Spisał się wyjątkowo dobrze, a po zakończonych czynnościach spokojnie oczekiwał na powrót do swojej macierzystej komendy. Poza tym, że spisał się w typowo służbowych obowiązkach, "Bary" wprowadził wiele pozytywnej energii między realizujących sprawę policjantów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również