Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Pierwsze mieszkania komunalne w Mikołowie od 15 lat

  • Dodano: 2017-10-17 21:45

10 października oficjalnie oddano do użytku 16 nowych mieszkań komunalnych w dwóch budynkach, które powstały przy ul. Nowy Świat. Kolejne są już w budowie.

Na przekazaniu mieszkań i uroczystym przecięciu wstęgi pojawili się burmistrz miasta Stanisław Piechula, jego zastępca Mateusz Handel, a także świeżo upieczeni lokatorzy, którzy otrzymali klucze do mieszkań. Na Nowym Świecie powstaną w sumie cztery nowe budynki, po 8 mieszkań każde. W każdym obiekcie będą 4 mieszkania o wymiarach 40 metrów kwadratowych i kolejne 4 powyżej 66 metrów kwadratowych.

Inwestycja w pierwsze dwa budynki kosztowała miasto 2,3 miliona złotych, z czego 35 proc. stanowiło dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warto zaznaczyć, że na 16 nowych mieszkań przypadło około 300 wniosków o przyznanie lokalu komunalnego. Sytuacja w mieście jest o tyle trudna, że ostatni budynek tego typu oddano do użytku w 2002 roku, a chętnych i oczekujących nowego lokum jest coraz więcej.

– Zależy nam na tym, by zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Na bieżąco poszukujemy różnych możliwości finasowania inwestycji polegających na budowie i remoncie mieszkań komunalnych, by poprawić gospodarkę mieszkaniową gminy, a także zapewnić mieszkańcom naszego miasta dobre warunki do mieszkania i życia – przyznaje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.