Wiadomości z Mikołowa

Pieniądze na własną działalność

  • Dodano: 2013-07-31 15:00

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach wraz z  trzydziestoma  powiatowymi  urzędami  pracy z województwa śląskiego rusza z realizacją projektu, mającego na celu  udzielenie bezrobotnym z regionu  dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej.
 
 
Dotacje na otworzenie własnego biznesu są  najbardziej efektywną  formą aktywizacji osób bezrobotnych, jednocześnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa i są bezzwrotne.
Dzięki unijnym dotacjom, od 2007r. powstało w naszym regionie 1800 nowych firm a fundusze z budżetu na lata 2007-2013 powoli się wyczerpują. Wciąż jest wiele chętnych do założenia własnej firmy w naszym regionie, co przewyższa możliwości finansowe urzędów pracy.  
 
 
Dlatego też  powstał projekt „Kierunek Przedsiębiorczość”, realizowany we współpracy z 30 urzędami pracy z regionu w tym PUP w Rudzie Śląskiej.
 
 
Do udziału zostanie zrekrutowanych 1550 bezrobotnych osób z naszego województwa. Dla wszystkich opracowany zostanie Indywidualny Plan Działania, ukierunkowany na wskazanie potencjału przyszłego przedsiębiorcy oraz dobranie szkoleń, związanych z przygotowaniem do prowadzenia działalności.  Ostatnim etapem będzie złożenie biznesplanu, po  jego ocenie środki na rozpoczęcie działalności w wysokości ok. 21 tys. zł. otrzyma 1277 osób. W projekcie przewidziano udział co najmniej 45% kobiet oraz 20 % osób do 30 roku życia. Planowany termin rozpoczęcia rekrutacji to przełom sierpnia i września.
 
 
Liderem projektu jest WUP w Katowicach, natomiast proces rekrutacji, naboru dokumentów będzie się odbywać bezpośrednio w urzędach pracy, by ułatwić wszystkim chętnym bezpośredni dostęp.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również