Wiadomości z Mikołowa

Petycja w obronie Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Specjalna akcja na katowickim Rynku

  • Dodano: 2023-09-04 09:00, aktualizacja: 2023-09-04 15:56

Dziś w Katowicach odbędzie się wydarzenie mające na celu wsparcie Leśnego Pogotowia w sytuacji, kiedy grozi mu likwidacja. Zbierane będą podpisy pod petycją.

Ratujmy Leśne Pogotowie. Wydarzenie na Rynku w Katowicach

W poniedziałek 4 września w godzinach od 15:00 do 20:00 na placu Kwiatowym w Katowicach odbędzie się wydarzenie organizowane przez społeczników i przeciwników likwidacji Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

Podczas wydarzenia zbierane będą podpisy pod petycją w sprawie wyrażenia sprzeciwu w związku z likwidacją Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Placówka ratująca dzikie zwierzęta może wkrótce przestać istnieć przez inwestycję związaną z budową CPK. Wspomniana inwestycja według planów ma zająć część terenu placówki oraz jej bliskie sąsiedztwo, przez co dalsza działalność Leśnego Pogotowia w tym miejscu nie będzie już możliwa.

– Wydarzenie ma charakter edukacyjno-artystyczny. Spotkanie dedykowane jest dla wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt, szczególnie tych pokrzywdzonych i po wypadkach, którzy lubią przyrodę i naturę. Nie ma społecznego przyzwolenia na likwidację miejsca, które niesie pomoc i zabezpiecza zwierzęta pokrzywdzone przez los, po wypadkach, chorych i w większości przypadków "zwracanych" do ich naturalnych warunków życia z dużym powodzeniem od 30 lat – przekazują organizatorzy wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: Ponad podziałami, bo jesteśmy głosem tych, którzy tego głosu nie mają. O godz. 15:00 wydarzenie rozpocznie przemowa założyciela Leśnego Pogotowia, pana Jacka Wąsińskiego. Następnie wystąpi bard piosenki poetyckiej, Michał Langowski. Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można wystawę zdjęć Marka Kawińskiego oraz na czterech ekranach (umieszczonych na wolontariuszach) zostaną wyświetlone filmy z codziennego życia Leśnego Pogotowia.

Wydarzenie zakończy się o godzinie 20:00. Organizatorzy mają nadzieje, że liczba podpisów pod petycją przekroczy dziś 20 tysięcy. Na ten moment uzbierano niecałe 18 tysięcy podpisów. Można ją wesprzeć również online – TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również