Wiadomości z Mikołowa

Pasja Policja z uczniami mikołowskiego liceum

  • Dodano: 2023-06-05 07:30, aktualizacja: 2023-06-05 07:43

W czwartek 1 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie odbył się Dzień Pasji, podczas którego, w jednym z wielu paneli dyskusyjnych, młodzież miała okazję posłuchać jak służbę w formacji postrzega mundurowy z mikołowskiej komendy. Mł.asp. Artur Ceran, od lat policyjny profilaktyk i pirotechnik, przekonywał uczniów, że łączenie pasji z codzienną służbą daje mu ogromną satysfakcję i pozwala na ciągłe rozwijanie własnych zainteresowań.

Dzień Pasji w mikołowskiej szkole został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju tematycznych panelach dyskusyjnych. Głównym celem takiego przedsięwzięcia było zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania życiowych pasji i łączenia ich z codzienną pracą.

Pasja Policja z uczniami mikołowskiego liceum

Wśród zaproponowanych tematów znalazła się służba w Policji. Mł.asp. Artur Ceran z Wydziału Prewencji mikołowskiej komendy przyszedł do szkoły z wyposażeniem policyjnego pirotechnika. Mundurowy, który na co dzień jako pierwszy działa na miejscu zdarzenia związanego z materiałami wybuchowymi lub niebezpiecznymi substancjami, zaprezentował swoją wiedzę o pracy z tego typu czynnikami. Policjant opowiadał także o zadaniach w ramach prowadzonej przez formację szeroko pojętej profilaktyki zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych, w szczególności zaś seniorów.

Mł.asp. Ceran, który w policyjnych szeregach jest już od ponad dekady, przekonywał swoich słuchaczy, jak ważne jest robienie w życiu tego, co się lubi. Mundurowy omówił elementy procesu rekrutacji, zachęcając tym samym do wstąpienia do Policji. Jak przyznał, on sam służby nie traktuje jako pracy, ale jako coś, w czym można rozwijać swoje zainteresowania i doświadczyć wielu pozytywnych przygód.

policja dzień pasji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również