Wiadomości z Mikołowa

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w Centrum Zdrowia w Mikołowie. Znamy wyniki jego testu

 • Dodano: 2020-03-16 08:15, aktualizacja: 2020-03-16 08:24

W ubiegłym tygodniu Centrum Zdrowia w Mikołowie poinformowało, że wobec jednego pacjenta uruchomiono procedurę postępowania w przypadku zakażenia koronowirusem. Na szczęście wynik badania nie potwierdził wystąpienia zakażenia.

W ubiegłym tygodniu zarząd placówki za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że w związku z podejrzeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem 2019–nCoV (SARS-CoV-2) u pacjenta w Centrum Zdrowia w Mikołowie, w nocy z 11 na 12 marca uruchomiono procedurę "Postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem 2019–nCoV (SARS-CoV-2) u pacjenta IP, AOS, POZ, NiŚOZ".

– Przeprowadzono dezynfekcję pomieszczeń i korytarza głównego; na czas dezynfekcji pomieszczenia zostały wyłączone z użytkowania – czytamy w oświadczeniu Centrum Zdrowia w Mikołowie. – Powyższe działanie nie wpłynęły na ciągłość działania Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Na szczęście wynik badania pacjenta nie potwierdził wystąpienia zakażenia.

W całej Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 125. Trzy osoby zmarły.


Źródło: Redakcja

Komentarze (7)    dodaj »

 • mi_to_lotto

  Napiszcie od razu, że chłop jest zdrowy, a nie podgrzewacie atmosferę. W jakim celu?

 • Polonista

  Proszę poinformować jorgusia, czy test był przeprowadzony przez certyfikowane laboratorium, a próbka pobrana w odp. warunkach i temperaturze i przy dostatecznym naświetleniu oraz czy badanie wykonano na miejscu, czy też materiał był wieziony do innego laboratorium. Ponadto proszę poinformować ww. wg jakiej procedury wyłoniono kierowcę, który wiózł pobraną próbkę, czy miał odpowiednie doświadczenie w tego typu operacjach, a także czy przedmiotowy materiał pozyskała dyplomowana pielęgniarka, siostra przełożona, ordynator, albo dyrektor i czy miał w tym czasie założoną maseczkę i jakiej ona była produkcji. Bo mnie to w zasadzie nie obchodzi, ale znając ww takie kwestie może poruszyć;)

 • tomko

  Gdzie tacy idioci się wylegają?

 • Mikołów

  Tak specjalnie położyli asfaltu antybakteryjny i postawili wysoki płot co za baran

 • Mikołów

  Tak i zrobili dla nich specjalnie drogę asfaltową ogrodzona płotem antybakryjnym co za matoł

 • Kacper

  Niech bł. Jan Paweł II ma nas w opiece.

 • mieszkaniec od 35 Lat

  Ty niby Kacper , jesteś czlowieczku mentalnie , prawie że Sześć Lat do tyłu , gdyż Jan Paweł II został ogloszony świętym w dniu 27 kwietnia Anno Domini 2014 .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również