Wiadomości z Mikołowa

Otwarcie wystawy malarstwa J. Aurelii Sikiewicz-Wojtaszek

  • Dodano: 2020-02-06 10:00, aktualizacja: 2020-02-28 12:54

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa J. Aurelii Sikiewicz-Wojtaszek.

Refleksja artysty:
„W sztuce ukazuję kolorystykę doznań. Wyrażam poezje życia, przeplatające się refleksyjne, głębokie uczucia.Wytwór artysty to niecodzienny taniec wirujących kolorów oraz faktur dopełniających przesłanie wyobraźni”

J. Aurelia Sing

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki w Gliwicach. Dyplom otrzymała w 2003 roku. Pochodzi z rodziny artystycznej, dlatego od najmłodszych lat wzrastała z uwielbieniem dla malarstwa. Sentyment i wrażliwość na sztukę pokierowały ją na drogę projektową Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej. Dyplom otrzymała w roku 2003, uprawnienia do projektowania trzy lata później. Przez cały czas twórczość artystyczna była obecna w jej życiu, ponieważ jest jej wielką pasją, bez której świat nie byłby w stanie ujmować swoimi wyjątkowymi barwami.
Wiodącą inspiracją tematów prac jest człowiek wraz z otaczającym go światem natury, niepowtarzalnym i zadziwiającym pięknem.

Głębia duszy Matki Natury, jako źródło doznań, pozwala korzystać z różnorodnych motywów, bogactw wzorców, kolorytu oraz zjawisk. Techniki, w których najczęściej pracuje to akryl, nakładany za pomocą szpachli, poza tym oleje, szkice ołówkiem oraz suche pastele. W swojej twórczości zwraca uwagę na światłocień – różnicowanie natężenia światła i eksponowanie jego kontrastów. Malarstwo uważa za formę ekspresji. Ważny jest dla niej nastrój, tajemniczość oraz głębia. Artystka poszukuje ciągle nowych rozwiązań w sztuce.

Obrazy zobaczyć można m.in. w Galerii Art Chimera – Galeria Sztuki Współczesnej w Katowicach, Galerii Desa Dzieła Sztuki i Antyki Katowice. Prace biorą udział w aukcjach Art in House Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Warszawa.

Prace znajdują się również galeriach online.

7.02.2020, godz. 18.00
Galeria MDK, wstęp wolny
J. Aurelia Sikiewicz-Wojtaszek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również