Wiadomości z Mikołowa

Operacja Hasiok w Mokrem już w sobotę! Każdy może pomóc w sprzątaniu sołectwa

 • Dodano: 2021-03-19 12:15

Choć wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć to do tej filozofii nie stosuje się wiele osób, które masowo zaśmiecają lasy, tereny podmiejskie i nieużytki. Niestety, do tego grona niemal co roku na wiosnę zalicza się sołectwo Mokre, którego sołtys, Sławomir Fudala niejednokrotnie informował o częstych przypadkach pozostawiania odpadów, nawet wielkogabarytowych.

Właśnie z tego powodu już w najbliższą sobotę 20 marca odbędzie się na terenie sołectwa Mokre „Operacja Hasiok”. Chętni od godziny 9 rano będą mogli pomóc w oczyszczeniu terenu Mokrego z porzuconych odpadów.

„Operacja Hasiok” w sołectwie Mokre już w sobotę 20 marca! Można pomóc w posprzątaniu tej części Mikołowa

Sprzątanie Mokrego stało się już swoistą coroczną tradycją w trakcie przedwiośnia. Koordynatorem akcji jest niezmiennie sołtys Mokrego, Sławomir Fudala, który zachęca wszystkich do wzięcia udziału w inicjatywie.

Już o godzinie 9 w sobotę 20 marca pod sołtysówką dostępne będą worki na śmieci i specjalnie rękawice. Sprzątanie sołectwa potrwa do południa.

Akcja odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa. Pojawił się apel o unikanie gromadzenia się w grupach.

Gdzie najlepiej się udać? Sołtys rekomenduje trasę wzdłuż dróg – Lipcowa, Sosnowa, Grudniowa, Łączna, Wojska Polskiego, a także w parku i okolicach wapienników.

Podczas spaceru wzdłuż dróg obowiązkiem jest uwaga i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Uzbierane śmieci trzeba zostawić w widocznym miejscu i powiadomić telefonicznie o ich lokalizacji. Jeśli zabraknie worków – wystarczy telefon do sołtysa.

Kontakt do koordynatora akcji: 600 044 976. Akcję promuje UM Mikołów.

Komentarze (4)    dodaj »

 • jorg

  Czyny społeczne BIS już to przerabialiśmy . Popieram pomysł ze strażą miejską czyli gwardią przyboczną aptekarza do roboty lenie.:)

 • jorguś

  Brawo! Urzędnicy znowu szukają frajerów! Dlaczego bezrobotni i Straż Miejska nie zostaną pogonieni do roboty tylko mieszkańcy płacący podatki mają sprzątać? A może Piechula i Duży dadzą dobry przykład i pokażą jak dbać o środowisko zamiast nadsyłać strażników z stronami na mieszkańców?

 • Kuba Batanachama

  Po to płacimy podatki by służby miejskie sprzątały ,i to nie tylko rynek ale i teren gmin sołectw. Tymczasem sami sprzątamy chodniki i trawniki, sami je latem kosimy bo chwasty zasłoniły by nasze płoty, zamiatarki goszczą na naszych drogach tylko przed Bożym Ciałem i wyborami. Czy tu się komuś w głowie pomieszało ? A niech urząd pogoni do roboty bezrobotnych ew. niech Piechula wraz z urzędnikami ruszy w teren rozprostować plecy i wreszcie zrobi coś pożytecznego a przy okazji niech zobaczy w jakim stanie są zarządzane przez niego sołectwa.

 • gornik.r.sl.

  kaj som ekolodzy??? oni powinni jak jurek owsik :)stac na pierwszej lini ognia "walki o dobro obywatela" a oni gdzies sie schowali jak polscy zwiazchole" na negcjacjach w urzedzie woj. negocjuja za "plecami" przodkowców,scianowaców oni jak "pierwszy zwiachol" tow."bolek" zamkna wszystko....."zakasac rekawy pseudo ekolodzy zdrajcy zachodniego lobby" zbierac wszystko nawet zuzyte prezerwatywy czy podpaski nie wysługiwac sie"kregosłupem,miesniami" zwykłego "kowalskiego"na ktorych chcecie robic kariere

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również