Wiadomości z Mikołowa

Ogromne utrudnienia drogowe w województwie śląskim! 

  • Dodano: 2022-12-16 08:15, aktualizacja: 2022-12-16 10:13

Aktualizacja: Na autostradzie A4 w kierunku Krakowa droga została odblokowana, a w kierunku Katowic odblokowany został 1 pas ruchu.


Pada śnieg, a warunki na śląskich drogach są naprawdę kiepskie. Występują utrudnienia na autostradzie A4, A1, DTŚ oraz na lokalnych drogach. 

Śląsk. Fatalne warunki na drogach!

W piątek rano 16 grudnia warunki na drogach w województwie Śląskim są fatalne. Od kilku godzin występują intensywne opady śniegu, przez co drogi w wielu miejscach są białe, a w niektórych miejscach leży nawet kilka centymetrów śniegu! Ciężarówki mają problem z podjazdem na wzniesienia i doszło do kilku zdarzeń drogowych.

- Uwaga kierowcy, fatalne warunki drogowe spowodowane wielogodzinnymi opadami śniegu. W wielu miejscach samochody ciężarowe nie są w stanie się poruszać z uwagi na zalegający śnieg i powodują zatory drogowe. Zachowajcie ostrożność – przekazują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Kierujących czekają utrudnienia na autostradzie A4. Droga jest zablokowana w obu kierunkach ze względu na kolizję. Po godzinie 2:00 w Mysłowicach między węzłami Mysłowice i Brzęczkowice kierujący ciężarówką przebił bariery, blokując jezdnię zarówno w kierunku Krakowa, jak i Katowic. Na jezdni w stronę Krakowa korek zaczyna się już na wysokości Trzech Stawów w Katowicach. Objazd od Krakowa przekierowany został na S1 i DK 79, a w stronę Krakowa przez węzeł Mysłowice

Na autostradzie A4 w kierunku Katowic zjazd na DK 78 został zablokowany z powodu stojących samochodów ciężarowych.

Utrudnienia występują również na Drogowej Trasie Średnicowej w stronę Katowic. Tiry nie mogą wjechać na wzniesienie na wysokości zjazdu na Chorzów. Wszystkie pasy ruchu są zablokowane.

Na DK 78 w Rybniku ciężarówki mają problem z podjechaniem na wzniesienia. Na autostradzir A1 w Czerwonce-Leszczynach w kierunku Łodzi ciężarówka zablokowała jeden pas ruchu.

Utrudnienia występują również w Mikołowie. Droga jest nieprzejezdna na DK 81 od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do zjazdu z DK 44 w kierunku Tychów. Ciężarówki nie mogą się poruszać przez zalegający na drogach śnieg!

Sekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. Drogi w większości czarne, mokre, zalega błoto pośniegowe.  Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 173 pojazdów do zimowego utrzymania dróg oraz 174 pracowników. 

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również