Wiadomości z Mikołowa

Ogromne utrudnienia drogowe w województwie śląskim! 

  • Dodano: 2022-12-16 08:15, aktualizacja: 2022-12-16 10:13

Aktualizacja: Na autostradzie A4 w kierunku Krakowa droga została odblokowana, a w kierunku Katowic odblokowany został 1 pas ruchu.


Pada śnieg, a warunki na śląskich drogach są naprawdę kiepskie. Występują utrudnienia na autostradzie A4, A1, DTŚ oraz na lokalnych drogach. 

Śląsk. Fatalne warunki na drogach!

W piątek rano 16 grudnia warunki na drogach w województwie Śląskim są fatalne. Od kilku godzin występują intensywne opady śniegu, przez co drogi w wielu miejscach są białe, a w niektórych miejscach leży nawet kilka centymetrów śniegu! Ciężarówki mają problem z podjazdem na wzniesienia i doszło do kilku zdarzeń drogowych.

- Uwaga kierowcy, fatalne warunki drogowe spowodowane wielogodzinnymi opadami śniegu. W wielu miejscach samochody ciężarowe nie są w stanie się poruszać z uwagi na zalegający śnieg i powodują zatory drogowe. Zachowajcie ostrożność – przekazują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Kierujących czekają utrudnienia na autostradzie A4. Droga jest zablokowana w obu kierunkach ze względu na kolizję. Po godzinie 2:00 w Mysłowicach między węzłami Mysłowice i Brzęczkowice kierujący ciężarówką przebił bariery, blokując jezdnię zarówno w kierunku Krakowa, jak i Katowic. Na jezdni w stronę Krakowa korek zaczyna się już na wysokości Trzech Stawów w Katowicach. Objazd od Krakowa przekierowany został na S1 i DK 79, a w stronę Krakowa przez węzeł Mysłowice

Na autostradzie A4 w kierunku Katowic zjazd na DK 78 został zablokowany z powodu stojących samochodów ciężarowych.

Utrudnienia występują również na Drogowej Trasie Średnicowej w stronę Katowic. Tiry nie mogą wjechać na wzniesienie na wysokości zjazdu na Chorzów. Wszystkie pasy ruchu są zablokowane.

Na DK 78 w Rybniku ciężarówki mają problem z podjechaniem na wzniesienia. Na autostradzir A1 w Czerwonce-Leszczynach w kierunku Łodzi ciężarówka zablokowała jeden pas ruchu.

Utrudnienia występują również w Mikołowie. Droga jest nieprzejezdna na DK 81 od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do zjazdu z DK 44 w kierunku Tychów. Ciężarówki nie mogą się poruszać przez zalegający na drogach śnieg!

Sekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. Drogi w większości czarne, mokre, zalega błoto pośniegowe.  Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 173 pojazdów do zimowego utrzymania dróg oraz 174 pracowników. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również