Wiadomości z Mikołowa

Od środy wojsko na ulicach. Decyzja Morawieckiego zapadła!

 • Dodano: 2020-10-27 07:00, aktualizacja: 2020-10-27 08:10

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego Żandarmeria Wojskowa od środy, 28 października, będzie wspierać Policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, wzrostem zachorowań na COVID-19 a także falą protestów w wielu polskich miastach żołnierze Żandarmerii Wojskowej, od środy 28 października do odwołania, będą wspierać Policję w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na decyzję Premiera miała wpływ nie tylko ilość zachorowań ale również ogromna fala protestów przeciw wyrokowi TK.

Wojsko wspiera policję

We wtorkowy wieczór w Dzienniku Urzędowym RP opublikowane zostało zarządzenie Premiera. Rząd apeluje jednak by decyzje Prezesa Rady Ministrów odebrać pozytywnie. Żandarmeria bowiem pomaga Policji od początku walki z pandemią.

Obecnie żołnierze ŻW, podobnie jak WOT, biorą obok policjantów udział w nadzorowaniu kwarantanny, pomagają także ochotnikom WOT wspierającym służbę zdrowia w pobieraniu wymazów na obecność koronawirusa.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • jorguś

  Przypomina mi się stan wojenny...

 • mikołowianin123

  dokładnie tak. A poza tym, zamiast od początku na poważanie zając się Covidem, pomocą dla słuzby zdrowia,wymyślają tematy zastępcze, aby tylko podzielić społeczeństwo i odwrócić uwagę od wazniejszych spraw.Tak wymyslił Macciavelli juz dawno temu, skłoconym społeczeństwem wszak lepiej się rządzi ponoć. A pan JK na historii sie zna, nawet jego kot wie.

 • mikołowianin123

  Ciekawe, czy wojsko ruszy na kobiety, jak dostanie taki rozkaz, zeby stłamsić protesty. A w strefie czerwonej bylismy juz za PRL-u.Nic nowego. oby się nie powtórzyła historia

 • jorguś

  Wojsko- wydaje mi się że nie. To już nie wystraszeni poborowi którym zrobiono pranie mózgów. Bardziej obawiał bym się policji i ludzi którzy w niej służą. Noo, chyba że masz na myśli cygańską armię (Rumuńską) która dziś wjechała do Polski i amerykańskich wojaków...

 • jorguś

  A tak bardzo nie podobało się nam że Biden porównał Polskę do Białorusi...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.