Wiadomości z Mikołowa

Koronawirus w Mikołowie: kilka klas w szkołach na kwarantannie. Wykryto zakażenie

  • Dodano: 2020-10-11 17:30

Najnowsze informacje płynące od władz Powiatu Mikołowskiego nie napawają optymizmem. Koronawirus zawitał do mikołowskich szkół, skutkiem czego, część klas została wyłączona i musiała zostać poddana obowiązkowej kwarantannie. Decyzję w tej sprawie wydał tyski sanepid i władze powiatowe.

Koronawirus w czterech szkołach w Mikołowie. Sanepid zdecydował się na wysłanie uczniów na kwarantannę, wdrożono zdalne nauczanie

O które szkoły chodzi? To Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie, w którym jedna z klas – łącznie 33 uczniów – od niedzieli 11 października przebywa na kwarantannie, a w poniedziałek będą odbywać naukę zdalnie. Izolacja i tryb zdalny nauki potrwa do 15 października. Powodem skierowania całej klasy na kwarantannie jest wykrycie u jednego z uczniów koronawirusa poprzez dodatni wynik testu.

Niestety, to nie wszystko. COVID-19 wystąpił również u jednego z nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie. W konsekwencji służby sanitarne zdecydowały się skierować na izolację 15 uczniów i dwóch innych pedagogów – potrwa ona do 17 października włącznie.

Dodatkowo, poinformowano również o przeniesieniu na tryb zdalny nauczania trzech klas w tej placówce.

W piątek Starostwo Powiatowe w Mikołowie poinformowało o przymusowym wysłaniu na kwarantannę jednej z klas w I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie. Izolacji poddano łącznie 32 uczniów z tej klasy, a także 14 osób z grupy międzyoddziałowej. Powód to wykrycie u dwojga licealistów koronawirusa – otrzymali oni pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2.

Jak informują władze powiatowe, do zakażenia miało dojść na przełomie września i października, a przymusowa kwarantanna klasy potrwa do 12 października. Uczniowie, zgodnie z decyzją sanepidu i organu prowadzącego placówkę, czyli Powiatu Mikołowskiego, przeszli w piątek 9 września na tryb zdalny nauczania.

Burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula, powiadomił również o wykryciu koronawirusa w jednej ze podstawówek. Mowa o Szkole Podstawowej nr 4 w dzielnicy Kamionka.

Tyski sanepid zdecydował się skierować na izolację całą klasę 7b wraz z domownikami. U jednego z uczniów zdiagnozowano bowiem COVID-19. Kwarantanna i zdalny tryb nauczania potrwa w tym przypadku do 15 października.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Akturalności Powiatu Mikołowskiego/Stanisław Piechula

Komentarze (3)    dodaj »

  • M.

    Z tym oświetleniem to prawda - dziś jechałem do pracy, po 6.00 na Rybnickiej ciemno jak nie napiszę gdzie, deszcz kropi, mało co widać, gość mi na pasy wszedł przy ZST o mało go nie rozjechałem. Ledwo co odbiłem, puls 200, moja wina, choć za szybko nie jechałem. Nie można tych świateł później wyłączać?

  • alojz ze lipin

    zacznijmy od flagi białoruskiej na rynku....po jaka cholere pchacie nosy na teren sasiada??? tam lepiej sie zyje niz sprzedanej za "srebniki polsce" bez pospiechu,kredytów,naturalnych produktach zywnosciowych...ba na manifestacjach brak maseczek....coz tam nie ma wiruska? cieszycie sie autostradami,chodnikami,placami zabaw a to wszystko na kredyt mrok zachodzi nad miko a tu brak oswietlenia coz to za oszczednosc?,na basenie pustki ciekawe kto zapłaci za utrzymanie tego obiektu?"z pustego nawet salomon nie naleje" coz taka mentalnosc ogarneła polske. ..."kiedys przed 1w.s.zachodni bracia mieli swoje kolonie...."

  • Welcom

    Proponuję odwiedzić Białoruś- wiza nie jest wymagana.A po powrocie (?) proponuję dyskusje...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również