Wiadomości z Mikołowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Mikołowie zbiera pieniądze na zakup drona termowizyjnego

  • Dodano: 2021-12-07 15:30

Mikołowska OSP postanowiła poprosić mikołowian o pomoc. Ochotnicy zbierają fundusze na zakup drona z termowizją. Powstała specjalna zbiórka na ten cel.

Ochotnicza Straż Pożarna chce poprawić swoje możliwości pomocy mieszkańcom Mikołowa i powiatu mikołowskiego. Jeden z ochotników, pan Łukasz postanowił stworzyć specjalną zbiórkę na zakup drona z termowizją. Mowa o modelu DJI MAVIC 2 ENTERPRISE DUAL + SMART CONTROLLER.

Straż potrzebuje dodatkowego sprzętu, aby dalej się rozwijać i służyć społeczeństwu Mikołowa ,samego powiatu mikołowskiego i nie tylko. Bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w kamerę termowizyjną na podczerwień będzie elementem wyposażenia, który może znacznie poprawić jakość poszukiwań, zwłaszcza podczas operacji poszukiwawczych – wyjaśnia strażak ochotnik.

Strażacy rozumieją, że  w dobie pandemii i trudnych warunkach rynkowych sytuacja firm i przedsiębiorstw jest trudna, jednak mimo tego podjęli próbę zebrania funduszy na zakup sprzętu, aby zwiększyć gotowość bojową zespołu. W tej chwili pięciu druhów mikołowskiej OSP posiada kwalifikacje pilota drona.

Mikołowska OSP zbiera fundusze na zakup drona

Ochotnicy podkreślają, że czas ma ogromne znaczenie dla ratowania życia. W związku z ogromnym rozwojem rynku BSP, służby ratownicze w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych straży pożarnej, policji czy innych wydziałów mogą koordynować swoje działania w oparciu o drony, skracając tym samym czas na zlokalizowanie i ratowanie poszkodowanych.

Korzystając z kamer dziennych o wysokiej rozdzielczości i kamer termowizyjnych zainstalowanych bezpośrednio na dronie, służby ratownicze i poszukiwawcze mogą być szybsze, tańsze, a co najważniejsze, sprawnie wykonywać swoje ustawowe zadania. Dron może bardzo szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia, stamtąd obserwować i dostarczać w czasie rzeczywistym informacji o rozwoju sytuacji. Używając dronów do podejmowania działań i identyfikacji obszarów z powietrza, można bardzo szybko zawęzić zasięg poszukiwań i przyspieszyć działania ratownicze – wyjaśniają ochotnicy.

Zbiórkę można wesprzeć w każdej chwili za pośrednictwem serwisu Zrzutka.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Mikołowie (Facebook)/Zrzutka

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    A może Straż Miejska przekazała swojego drona Straży Pożarnej?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również