Wiadomości z Mikołowa

Obywatele Ukrainy z zarzutami pobicia trojga przechodniów

 • Dodano: 2023-08-02 06:45, aktualizacja: 2023-08-02 06:52

Policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych to nałożone w poniedziałek 31 lipca środki zapobiegawcze wobec dwóch mężczyzn, którzy w miniony weekend zaatakowali grupę znajomych wracających z imprezy. Do pobicia doszło w środku nocy w ścisłym centrum Mikołowa. Nietrzeźwi 24-latkowie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu, za co grozi im do 3 lat więzienia.

Do sytuacji doszło w nocy z soboty na niedzielę (29/30 lipca) w Mikołowie w rejonie ulic Pszczyńskiej i Bluszcza, tuż przy stacji paliw. Troje znajomych, którzy wracali z jednego z miejscowych klubów, nagle zostali zaatakowani przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn.

Obywatele Ukrainy z zarzutami pobicia trojga przechodniów

Według zebranego przez śledczych materiału dowodowego, atak był dla pokrzywdzonych kompletnym zaskoczeniem i nastąpił niespodziewanie, bez wcześniejszej słownej sprzeczki czy nawet wymiany zdań. Scysja rozpoczęta na chodniku, po chwili przeniosła się na ulicę. Po zgłoszonej interwencji jeden z agresorów został zatrzymany, drugi 24-latek trafił w ręce policjantów następnego dnia.

Obaj usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu w warunkach tzw. chuliganki. W trakcie przesłuchania 24-latkowie twierdzili, że incydentu nie pamiętają, a wszystkiemu winien jest alkohol. Wobec podejrzanych, którym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonych mikołowian.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Michalina

  Panowie z Ukrainy zaczynają być bardzo uciążliwi... Strasznie dużo piją, pełno pijanych, zaczepiają.

 • Chris

  Od razu deportować i wysłać na pierwszą linię ognia jak są tacy waleczni. W ogóle co te za przeproszeniem [...]iarze tu robią, powinni walczyć za ojczyzne.

 • olo

  Co Ukraińscy mężczyźni w wieku 18-50 robią w Polsce? Powinni być deportowani do ojczyzny i bronić jej przed agresorem.

 • jorguś

  Jak tacy bojowi to odesłać na Ukrainę,, niech się wykażą na froncie walcząc za ojczyznę...

 • Jan

  Przynajmniej rakiety nie spadają nam na głowę. Mogli mieć traumę, bo wczoraj wyło wiele syren.

 • Chris

  Domniema , że Ty jesteś wyjątkiem i jedna teafiła Cię prosto w kość ciemieniową w innym wypadku byś nie wpadł na wypisywanie takich niedorzeczeństw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również