Wiadomości z Mikołowa

Obchody Święta policji Garnizonu Mikołowskiego

  • Dodano: 2018-07-19 11:00

Wczoraj w sali Miejskiego Domu Kultury Mikołowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kucia oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Krzysztofa Skowrona, mikołowscy policjanci otrzymali nominacje na kolejne stopnie policyjne. Wyróżnieni za swoją pracę zostali również pracownicy cywilni.

Obchody święta policji w garnizonie mikołowskim, rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00 w sali Miejskiego Domu Kultury. Z okazji Święta Policji zebrali się mikołowscy mundurowi, pracownicy cywilni, ich rodziny oraz zaproszeni goście. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Mikołowie nadkom. Krzysztofem Skowronem wręczył policjantkom i policjantom nomincje na wyższe stopnie policyjne. Spośród 58 stróżów prawa, 21 otrzymało akt mianowania w korpusie aspirantów. 33 mundurowych otrzymało awanse w korpusie podoficerów. Pierwszy w swoim życiu awans na stopień starszego posterunkowego otrzymało 4 policjantów.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się między innymi: Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych ze Starostą Powiatu Mikołowskiego Henrykiem Jaroszkiem na czele, przedstawiciele sądu i prokuratury, a także przedstawiciele wojska oraz instytucji współpracujących z Policją.

Uroczystość była również okazją, aby wyróżnić 3 policjantów wydziału ruchu drogowego i podziękować im za determinację podczas reanimacji jednego z uczestników procesji Bożego Ciała w Orzeszu w dniu 31 maja 2018 roku, dzięki której w znaczący sposób przyczynili się do uratowania jego życia.

To wyjątkowe spotkanie stało się również okazją do wręczenia nagród szczególnie wyróżniającym się policjantom. Czterech mundurowych za osiągnięcia w służbie prewencyjnej otrzymało nagrody, które ufundował Burmistrz Miasta Mikołowa. Doceniono także pracę 24 pracowników cywilnych, którym za rzetelną i sumienną pracę wręczono upominki oraz nagrody pieniężne ufundowane przez lokalne samorządy.

Oprócz awansów i wyróżnień stróże prawa otrzymali również mnóstwo życzeń oraz gorących podziękowań za codzienną służbę od zgromadzonych gości. Słowa uznania, podkreślenia wzorowej współpracy i wsparcia dalszych przedsięwzięć pojawiły się we wszystkich życzeniach. Zaproszeni goście, na prośbę organizatorów uroczystości, zamiast kwiatów obdarowali mundurowych pluszakami, które następnie trafią do dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin, m.in. tych, które objęte są procedurą "Niebieskiej Karty".

Na zakończenie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podziękował policjantom za ich służbę. Złożył także podziękowania rodzinom policjantów za wyrozumiałość i wsparcie, którego udzielają na co dzień najbliższym.

Akademię uświetnił występ artystyczny młodzieży z I L.O im. Karola Miarki w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również