Wiadomości z Mikołowa

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  • Dodano: 2018-10-15 11:15

W minionych dniach w naszym powiecie miały miejsce obchody „Dnia Edukacji Narodowej”. Uroczystości odbyły się między innymi w MDK w Mikołowie, a także w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć nauczycieli, przedstawicieli instytucji związanych z oświatą, władz samorządowych, duchowieństwa, osób publicznych, służb mundurowych oraz innych zaproszonych gości.


W minionych dniach na terenie powiatu mikołowskiego odbyły się obchody „Dnia Edukacji Narodowej”. Uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela przypadającego na dzień 14 października świętowano między innymi w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie, a także w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji oświatowych, władze miasta, osoby związane z życiem publicznym powiatu, służby mundurowe, duchowieństwo oraz licznie zgromadzeni goście. Mikołowskich policjantów reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie nadkom. Krzysztof Skowron, a także jego zastępca, nadkom. Dariusz Waligóra.

Przedstawiciele oświaty odebrali z rąk gości gratulacje, najszczersze życzenia i liczne wyrazy uznania za wytężoną pracę, sukcesy pedagogiczne oraz zaangażowanie w spełnianiu tak odpowiedzialnego posłannictwa.

Warto podkreślić, jak ważny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacji mają pedagodzy. Ogromną rolę odgrywa także współpraca szkół i innych placówek oświatowych z policją. Jest to współpraca bardzo ważna i konieczna dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz prawidłowego rozwoju uczniów zarówno w szkole jak i w społeczeństwie.

Mikołowscy policjanci serdecznie dziękują nauczycielom za udaną współpracę na rzecz wspólnego dobra mieszkańców i całej społeczności, a z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzą pięknych i szlachetnych pomysłów, cierpliwości, wrażliwości i wytrwałości, aby służba młodemu pokoleniu była źródłem satysfakcji.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również