Wiadomości z Mikołowa

Znamy już wszystkich kandydatów na burmistrza Mikołowa

 • Dodano: 2018-10-12 13:00

O fotel burmistrza Mikołowa powalczy czworo kandydatów: Stanisław Piechula, Irena Radomska, Michał Rupik oraz Adam Zawiszowski. 

Stanisław Piechula – urodził się 14 maja 1963 r. w Mikołowie. Uzyskał doktorat w dziedzinie nauk farmaceutycznych w 1996 r. Współinicjator powstania i przewodniczący Krajowej Reprezentacji Stowarzyszeń Właścicieli Aptek, która doprowadziła do powstania Izby Gospodarczej „Apteka Polska"; współzałożyciel i prezes Izby Gospodarczej „Apteka Polska" od 1999 do 2004 r. - prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach od 2003 r.; członek Naczelnej Rady Aptekarskiej od 2004 r. Piastował stanowisko radnego Miasta Mikołowa od 2002 do 2003 r., radnym Powiatu Mikołowskiego był od 2007 r. i od 2010 r. W 2014 r. został wybrany na burmistrza Mikołowa w II turze, zdobył 60,23% głosów. W I turze osiągnął wynik 46,33%. Głośno o burmistrzu zrobiło się w ubiegłym roku, kiedy to na jaw wyszedł romans burmistrza z asystentką. Temat ten przez kilka miesięcy był poruszany przez media z całego kraju. 

Irena Radomska – jest absolwentką wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2007 – 2018 była Dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie. Wcześniej, przez 20 lat uczyła w „Miarce” języka polskiego i przedsiębiorczości. Jest ekspertem z listy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2005 roku czynnie uczestniczy w komisjach gminnych, powiatowych i kuratoryjnych. Pracowała społecznie jako wolontariusz w Stowarzyszeniu „Dar Serca”. Wiele lat aktywnie współpracowałam z Dziennym Domem Pomocy w Mikołowie. Współpracowała ze stowarzyszeniem „Jesteśmy" w Mikołowie. Była wieloletnim działaczem związkowym. Tegoroczne wybory są jej debiutem na scenie politycznej. Irena Radomska jest pierwszą w historii kobietą, która będzie się ubiegała o to stanowisko w mieście.

Michał Rupik — urodził się 4 października 1973 roku. W dobiegającej już końca kadencji pełni rolę przewodniczącego Rady Miejskiej Mikołowa. Pracuje w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach jako kierownik stacji pogotowia ratunkowego w Mikołowie, Pszczynie i Tychach. Jest to kandydat z wieloletnim doświadczeniem w pracy samorządowej.

Adam Zawiszowski – jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach: Nauki społeczne i dziennikarstwo. Od urodzenia mieszka w Mikołowie. Pracuje w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Katowicach. Pełni funkcję Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej. Od grudnia 2006 do stycznia 2015 roku był drugim zastępcą Burmistrza Mikołowa. Wcześniej — Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Mikołowie. Pracował jako dziennikarz w prasie, publikując artykuły w czasopismach fachowych, dotyczących zagadnień z dziedziny prawa konsumenckiego oraz przepisów prawa regulujących różnoraką działalność gospodarczą, a także w telewizji (TVP Katowice).

Komentarze (5)    dodaj »

 • alimurek

  Jak partia popiera Pana Zawiszowskiego? Kto wie? Na innych stronach doczytałam się ,że PiS . Czyżby się wstydził?

 • Jo

  O co chodzi z Panem Arturem Wnuk (kandydat na zastępcę burmistrza) - dotyczy zawieszenia Jego licencji maklerskiej oraz firmy SECUS SA ?

 • Pp

  Po ostatnoch kadencjach: drogi w ruinie nawet przy przedszkolach i złobkach !! Drogi na odwal zrobione Ul. Wiejska i Kowalska !! Przrdszkole na kowalskie to jedna wielka pomyłka do tego brak parkingu przy przedszkolu !!

 • koloratka

  Szanowny Panie Piechula, z całego serca życzę ponownego wyboru aby dalej kontynuować dzieło poprawy bytu mieszkańców.

 • Merak

  szkoda,że Adam nie kandyduje,ale do rady jest Krzysiek Jakubiec.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również