Wiadomości z Mikołowa

O Funduszach Europejskich w regionie (prawie) wszystko

  • Dodano: 2011-11-17 08:45, aktualizacja: 2011-11-17 09:12

W dniach 21-25 listopada br. odbędą się Targi Funduszy Europejskich - cykl konferencji i wydarzeń promujących Fundusze Europejskie w województwie śląskim.

W tegorocznej, piątej edycji główny nacisk położony zostanie na prezentację dobrych praktyk - inwestycji, które udało się zrealizować w obecnym podziale środków europejskich 2007-2013. Sporo uwagi poświęcone zostanie także dyskusji dotyczącej przyszłego okresu programowania 2014-2020.

Szczególną atrakcję stanowi fakt, że konferencje będą odbywać się w miejscach, które powstały lub zostały odnowione przy wsparciu ze środków unijnych.

Po raz pierwszy w historii targów odbędzie się również konferencja poświęcona Europejskiej Współpracy Terytorialnej w województwie śląskim.

Z myślą o młodzieży przygotowano konkursy popularyzujące wiedzę w zakresie Funduszy Europejskich. Będzie to eurodyktando, test wiedzy w ramach projektu „Ruszaj Po eurO" oraz konkurs plastyczny „Moja wieś w Europie".

Organizatorem targów jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Udział w konferencjach targowych jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport z Katowic do miejsc poszczególnych konferencji (liczba miejsc ograniczona).

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również