Wiadomości z Mikołowa

Numery alarmowe - korzystaj z nich rozsądnie

  • Dodano: 2021-01-07 07:00, aktualizacja: 2021-01-06 16:58

Wielokrotnie na numer alarmowy 997 i 112 dzwonią osoby, które niepotrzebnie blokują linię alarmową, np. głuchym telefonem, telefonem wykonanym dla żartu. Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa z jaką dzwonimy, wymaga interwencji służb ratowniczych.

Czy znasz najważniejsze numery alarmowe?

  • 112 - numer alarmowy,
  • 986 - Straż Miejska
  • 997 - Policja,
  • 998 - Straż Pożarna,
  • 999 - Pogotowie Ratunkowe.

Pamiętajmy, że na numer alarmowy 112, a także pozostałe numery alarmowe należy dzwonić tylko wówczas, gdy zaistniała sytuacja stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia ludzkiego lub mienia. Każdy żart lub bezpodstawne wezwanie służb ratowniczych może kosztować ludzkie życie. Policjanci reagują na każde zgłoszenie, a wszystkie niepotwierdzone interwencje absorbują cenny czas, którego może zabraknąć dla osób mogących być naprawdę w niebezpieczeństwie. Dlatego Policja apeluje o rozważne i odpowiedzialne korzystanie z numerów alarmowych.

Policjanci zajmujący się profilaktyką szkolną w mikołowskiej komendzie podczas każdej prelekcji i wykładu dla dzieci oraz młodzieży podkreślają znaczenie i wagę numeru alarmowego 112 i pozostałych, przypominając, że są to numery, z których należy korzystać wyłącznie wtedy, kiedy zagrożone jest zdrowie, życie i mienie. Osoby, które wykorzystują te numery w sposób złośliwy i bezmyślny, muszą zrozumieć, że uniemożliwiają szybkie dodzwonienie się tym osobom, które faktycznie potrzebują pomocy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również