Wiadomości z Mikołowa

Nowy wóz OSP Mokre posłuży wszystkim

  • Dodano: 2019-11-05 08:00, aktualizacja: 2019-11-04 11:52

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrem od niedawna cieszą się nowym wozem strażackim.

To nowoczesny MAN pieszczotliwie nazywany przez strażaków „Mańkiem”. Ma 8m długości i prawie 3,5m wysokości (nie licząc wysuwanego oświetlenia, które od dachu pojazdu można wysunąć na dodatkowe  4m).

Wóz jest uterenowiony, posiada napęd na wszystkie koła, mieści 3500 litrów wody, 350 litrów środka pianotwórczego, posiada autopompę o wydajności 2960 litrów. Jest fabrycznie nowy, wyposażony w szybkie natarcie z 60 metrowym wężem, pneumatyczny maszt oświetleniowy i automatyczne zraszacze do gaszenia traw. Po zamontowaniu sprzętu, który posiadamy, wóz może nam służyć w każdej akcji – ratowniczo-gaśniczej, przy wypadkach drogowych, powodziach i usuwaniu innych miejscowych zagrożeń – tłumaczy Mariusz Paździor naczelnik OSP Mokre. 


Miasto na zakup przeznaczyło 400 tys. złotych. Pozostała część kwoty została pokryta z pozyskanych dofinansowań Województwa Śląskiego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz ze środków własnych OSP Mokre.

Sport, rekreacja i bezpieczeństwo to obszary, do których przywiązujemy bardzo dużą wagę. Konsekwentnie inwestujemy w nie i staramy się rozkładać te zadania w sposób zrównoważony. Zakup nowego wozu strażackiego pokazuje również jak przy tego typu inwestycjach dbamy o finanse miasta. Oprócz naszego wkładu własnego, tylko na ten zakup pozyskaliśmy aż trzy inne dofinansowania – tłumaczy Mateusz Handel, zastępca burmistrza odpowiedzialny za inwestycje miejskie. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również