Wiadomości z Mikołowa

Nowy rok i nowi policjanci

  • Dodano: 2021-01-21 07:00, aktualizacja: 2021-01-20 22:45

W ramach ostatniego w 2020 roku naboru do służby, szeregi mikołowskiej Policji zasiliło 5 nowych mundurowych. Uroczystą rotę ślubowania młodzi policjanci złożyli w sali odpraw budynku przy ulicy Rymera.

W miniony poniedziałek (18 stycznia) o godzinie 11:30 w jednej z sal mikołowskiej komendy pojawili się posterunkowi: Michał Opoka, Łukasz Sipak, Michał Ferdyn, Kamil Markowski oraz Dawid Niesporek. To młodzi mieszkańcy Żor i Tychów, którzy właśnie rozpoczynają życiową przygodę z policyjnym mundurem.

Choć ich twarze przysłonięte były maseczkami, radość i dumę ze wstąpienia w szeregi "granatowych" nietrudno było sobie wyobrazić. W obecności szefa mikołowskich stróżów prawa oraz pozostałych członków kierownictwa i pracownika kadr posterunkowi zobligowali się by strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli i chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nowych policjantów wręczył legitymację służbową i pogratulował wyboru zawodu. Komendant życzył każdemu z nich powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie przestrzegając jednocześnie, że każdego dnia, bez względu na okoliczności, obowiązują ich zasady etyki zawodowej, których łamanie godzi w wizerunek całej formacji.

Przed nowymi funkcjonariuszami kilkumiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę na terenie Mikołowa oraz w Komisariacie Policji w Łaziskach Górnych.

Zgodnie z art. 27 pkt. 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:

służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,

strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej,

przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych.

Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • kowalski

    stare milicyjne wyjadacze w kapitalizmie jeszcze słuzyli na wysokich funkcjach dorobili sie emerytur dzis tylko z pzpr.został celebryta tow.milier,kwasniewski,wałesa "tow.bolek" i inne "grube ryby" ich by nawet faszyzm nie ruszył....szkoda gen.papały chciał rozbic "system" ale "wbili mu noz w plecy"......

  • Kuba Batanachama

    To policja znowu będzie,, chronić ustawowo zapewniony Konstytucją porządek prawny". Pytanie tylko jaką Konstytucją? Która Konstytucja zawiera,, kontratypy " zezwalające policji na służbie łać prawo, prawa obywatelskie i prawa człowieka?

  • Kuba Batanachama

    Ups... Miało być łamać prawo...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.