Wiadomości z Mikołowa

Nowa stała organizacja ruchu w Centrum Przesiadkowym. Inwestycja oddana do użytku

  • Dodano: 2021-07-19 18:45, aktualizacja: 2021-07-28 09:35

Centrum Przesiadkowe już gotowe. ZTM Informuje o rozmieszczeniu linii autobusowych na przystankach dworca autobusowego.

Po dwóch latach – bo budowa inwestycji rozpoczęła się w 2019 roku – Centrum Przesiadkowe zostało oddane do użytku mieszkańcom Mikołowa, powiatu mikołowskiego i nie tylko. Od soboty 17 lipca Zakład Transportu Metropolitalnego wprowadził nową, stałą organizację ruchu pasażerskiego na dworcu autobusowym. Do użytku udostępniono łącznie pięć przystanków.

Rozmieszczenie przystanków w Centrum Przesiadkowym

  • 01 – Mokre, Śmiłowice: linie J, K, P, 620
  • 02 – Łaziska, Orzesze, Żory: linie 29, 45, 69, 157, 294, 505, 525, 655
  • 03 – Tychy: linie 33, 41, 75, 82, 245, 268, M18
  • 04 – Gliwice, Ruda Śląska: linie 33, 41, 82, 245, 653, 982, M18
  • 05 – Katowice: linie J, 29, 37, 45, 653, 695, 905N
  • 06 – do wysiadania

Centrum przesiadkowe już gotowe i oddane do użytku. Dworzec autobusowy zyskał stałą organizację ruchu

Choć Centrum Przesiadkowe napotkało po drodze wiele problemów to ostatecznie inwestycje udało się doprowadzić do końca. Powstał łącznik między ulicami Waryńskiego i Kolejową – nowy odcinek drogi o długości 470 metrów wraz z chodnikami, ścieżką rowerową i małą architekturą, a także oświetleniem. Wybudowano również parking dla samochodów osobowych, autobusów i jednośladów.

Kluczowy był jednak drugi etap, w którym przebudowano całość płyty dworca autobusowego wraz z peronami, które dziś wyposażone są w interaktywne 55-calowe dotykowe ekrany LCD z rozdzielczością full HD i interfejsem umożliwiającym na przykład planowanie podróży, hotspot wi-fi, gniazda USB z możliwością ładowania urządzeń mobilnych. Dodatkowo powstały podgrzewane ławki i przysiadki zamontowane wewnątrz wiat, co przyda się zimą.

Dworzec został wyposażony również w system dynamicznej informacji pasażerskiej. Całość jest zasilana elektrycznie w formie hybrydowej (tradycyjne podłączenie do sieci elektrycznej i panele fotowoltaiczne). Dworzec został wyposażony w monitoring wizyjny, łącznie 58 kamer.

Oprócz ronda turbinowego u zbiegu ulic Prusa i Miarki, które ma za zadanie rozładować korkujące się centrum, miasto prowadzi rozmowy z PKP. W jakim celu?

Od kilkudziesięciu miesięcy prowadzimy z PKP rozmowy na temat przebudowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Prusa. Ma on zostać znacząco poszerzony. Rozmowy są bardzo zaawansowane, według wspólnych ustaleń inwestycja powinna rozpocząć się w tym roku. Teren wokół dworca niebawem zostanie na nowo zagospodarowany. Pojawi się mała architektura, a Zakład Usług Komunalnych zrealizuje nasadzenia zieleni – przekazuje na łamach „Gazety Mikołowskiej” wiceburmistrz Mateusz Handel.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Henryk

    Czy na Centrum Przesiadkowym Mikołów są toalety?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również