Wiadomości z Mikołowa

Nowa nawierzchnia i aktywne tablice w powiecie

  • Dodano: 2022-10-18 06:00, aktualizacja: 2022-10-17 18:55

Ulica Konstytucji 3 Maja w Mikołowie, Szkolna w Orzeszu-Zazdrości, Lasoki w Łaziskach Górnych to nazwy kilku powiatowych ulic, na których zakończono niedawno roboty bądź są one na finiszu.

Zmiany na mikołowskich drogach

W Mikołowie inwestycją, którą udało się zrealizować przed rozpoczęciem roku szkolnego było wykonanie chodnika wzdłuż ulicy Mokierskiej w Paniowach. Nowy chodnik połączony został z wjazdem do szkoły. Koszt tej inwestycji wyniósł około 100 tys. złotych.

Jednak obecnie największą inwestycją drogową realizowana przez PZD w tym mieście jest przebudowa ulicy Konstytucji 3 Maja. Zakłada ona wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni jezdni oraz położenie nowych chodników i budowa ścieżki rowerowej o długości ponad 340 metrów.

– Inwestycja ma zostać zakończona do końca roku. Jej koszt to około 3 milionów złotych i jest ona realizowana wspólnie z gminą Mikołów – informuje wicestarosta Tadeusz Marszolik.

Również w Mikołowie planowana jest budowa wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem na ul. Żwirki i Wigury. Zostanie ono zlokalizowane na wysokości przedszkola i ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta.

– Prace planujemy rozpocząć zaraz po otwarciu wiaduktu i zakończenie przebudowy u zbiegu ulic: Prusa, Rybnickiej, Wyzwolenia i Towarowej – mówi Edward Przybysz.

Na ten rok planowane jest również zamontowanie aktywnej tablicy pomiaru prędkości na ul. Pszczyńskiej. W Mikołowie wcześniej takie urządzenie, Powiatowy Zarząd Dróg, umieścił przy. ul. Rybnickiej. Poza Mikołowem podobne w ostatnim czasie stanęło przy ul. Głównej w Wyrach.

Inwestycja w Łaziskach Górnych

Z pozostałych inwestycji realizowanych na drogach powiatowych warto wymienić w Łaziskach Górnych budowę chodnika przy ul. Lasoki oraz przebudowę skrzyżowania ulic Mikołowskiej i Pawła Wyry wraz z montażem sygnalizacji świetnej, a także zaplanowanym na listopad wykonaniem chodnika przy ul. Mikołowskiej, na odcinku od ulicy Pawła Wyry do gminnego placu zabaw.

W Ornontowicach warto wymienić wykonanie nowej nawierzchnię ulicy Orzeskiej, co została zrobione ze środków przeznaczonych na usuwanie szkód górniczych.

Zmiany w Orzeszu

Jeśli, zaś chodzi o drogi powiatowe w granicach Orzesza, to w ostatnim czasie wybudowano ciąg pieszojezdny wzdłuż ulicy Pisarka w Królówce, a także zakończona została przebudowa ul. Bukowina. Inwestycja jest już na ukończeniu, pozostało wykonanie oznakowania poziomego na zmodernizowanym odcinku.

– Zakończył się również ostatni etap przebudowy ulicy Szkolnej w Orzeszu-Zazdrości. Poza nową nawierzchnią, wzdłuż niej powstał ciąg dla pieszych, który znacznie poprawi bezpieczeństwo. Dodatkowo zamontowane zostało oznakowanie w tym aktywne znaki regulujące pierwszeństwo przejazdu – podsumowuje Tadeusz Marszolik.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorguś

    Wielkie inwestycje, aktywne tablice, itd... Wszystko pięknie, a co z przebudową ul Przelotowej? Wciąż niema tam oświetlenia ani chodnika, a w Paniowach na skrzyżowaniu w obrębie Żabki i dwóch przystanków autobusowych nawet pasów. Czy władze miasta znowu przypomną sobie o ul Przelotowej przed wyborami?

  • jorguś

    Ciekawe kiedy Mikołów zacznie likwidować przejścia dla pieszych tworząc przejścia sugerowane?...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również