Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Noc w Mikołowskiej Bibliotece

  • Dodano: 2017-06-04 13:30, aktualizacja: 2017-06-04 23:14

3 czerwca miała miejsce kolejna edycja Nocy Bibliotek pod hasłem „Czytanie Porusza”. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Mikołowie przygotowała szereg atrakcji dla swoich czytelników.

Pierwsza część wydarzenia była skierowana przede wszystkim dla najmłodszych. W godzinach ranno-popołudniowych dzieci mogły uczestniczyć w „Spotkaniu z Sherlokiem Holmesem”, które zostało zorganizowane przez M&M Językowy Dom, zajęciach literacko-plastycznych czy zobaczyć film w sali biblioteki.

Punktem kulminacyjnym pierwszej części Nocy Bibliotek była Gala finałowa konkursu plastycznego "Śląski strój ludowy w oczach dzieci i młodzieży". Uczestnicy musieli zaprojektować współczesny strój damski, męski lub dziecięcy inspirowany śląskim strojem ludowym. Do konkursu zgłoszono 47 prac. Dzieła młodych czytelników oceniały Krystyna Pająk – członkini Zespołu Regionalnego „Szarotki” z Orzesza-Mościsk, Janina Cichy – członkini Zespołu Regionalnego „Mikołowianki” z Mikołowa oraz Bożena Holeczek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie.

Na gali wyróżniono następujące dzieci:

1 miejsce – Weronika Bromboszcz z Gimnazjum nr 2 w Mikołowie i Beata Latocha ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mikołowie
2 miejsce – Julia Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mikołowie i
Wiktoria Zając ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mikołowie.
3 miejsce – Patrycja Panasz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mikołowie i Paulina Glabaźnia ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mikołowie.

Wyróżnienia: Marta Herbut z Zespołu Szkół Prywatnych DUAL w Mikołowie, Natalia Piątek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mikołowie i Stanisław Budziński ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mikołowie.
Galę finałową zakończył występ Zespołu Regionalnego "Mikołowianki".

Wieczorna część imprezy była skierowana do starszych czytelników. Wpierw odbyła się kolejna już Muzyczna Kawiarenka Literacka prowadzona pod hasłem tegorocznej edycji Nocy Bibliotek „Czytanie porusza”. Uczestnicy mogli w trakcie przedstawić własną twórczość poetycką i uczestniczyć w lekturze poezji Bolesława Leśmiana, który w tym roku obchodziłby 140. rocznicę urodzin.

Następnie przez zgromadzoną publicznością wystąpił Marek Szołtysek, który podzielił się z widzami swoimi badaniami prowadzone na rzecz nowej książki, w której chce przedstawić śląskie nazwy kwiatów oraz zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i materiału filmowego z Nocy Bibliotek w Mikołowie!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jola i Andrzej

    Tę noc spędziliśmy w cudownej atmosferze i w pięknej bibliotece w Mikołowie. Otaczała nas cudowna muzyka i poezja, a to wszystko za sprawą wspaniałych bibliotekarek pracujących w tej bibliotece. Wspaniała impreza, polecamy na przyszłość,bo naprawdę warto!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.