Wiadomości z Mikołowa

Noc Ciem 2024 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym już 7 czerwca!

  • Dodano: 2024-06-06 11:15, aktualizacja: 2024-06-06 12:17

ŚOB w Mikołowie zaprasza wszystkich miłośników przyrody na wyjątkowe wydarzenie - Noc Ciem 2024! To niezwykła okazja, aby spędzić noc w ogrodzie botanicznym w towarzystwie fascynujących motyli nocnych.

Noc Ciem 2024 - magiczne spotkanie z motylami nocy

Śląski Ogród Botaniczny ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie - Noc Ciem 2024. To wyjątkowe spotkanie z motylami nocy odbędzie się 7 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00 w Ogrodzie Żółtym w Mikołowie przy ulicy Sosnowej 5 (budynek główny).

Gość specjalny - Bartosz Czader

Wydarzenie poprowadzi Bartosz Czader, znakomity entomolog i pasjonat przyrody. Bartosz Czader od 2015 roku pracuje w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej im. bosmana Erwina Pasternego w Jaworzu. Jest członkiem Sekcji Ornitologicznej Towarzystwa Miłośników Jaworza, Klubu Ornitologicznego w Bielsku-Białej oraz Klubu Miłośników Skamieniałości "Inkluzja". Od 25 lat z pasją zgłębia tajniki przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem entomologii, lepidopterologii, ornitologii, botaniki, archeologii i paleontologii. Jest również organizatorem licznych warsztatów terenowych i laboratoryjnych, w tym popularnych "Nocy Ciem", "Nocy Nietoperzy", "Nocy Sów", "Świtu Ptaków" oraz wystaw entomologicznych, terrarystycznych i dotyczących skamieniałości.

Plan Spotkania

  • Spotkanie z lepidopterologiem: Bartosz Czader przybliży uczestnikom fascynujący świat ciem. Po krótkiej prelekcji odbędzie się wyjście w teren, podczas którego będzie można obserwować motyle nocy.
  • Ognisko i biesiadowanie: Po nocnych obserwacjach ogród zaprasza na wspólne ognisko i biesiadowanie. Będzie to doskonała okazja do integracji i wymiany wrażeń.
  • Możliwość biwakowania: Dla chętnych przygotowano możliwość biwakowania na ogrodowym polu namiotowym*.
  • Wschód słońca z wieży widokowej: Najwytrwalsi uczestnicy będą mogli przywitać nowy dzień, podziwiając wschód słońca z wieży widokowej.

Nie przegapcie tej unikalnej okazji do poznania tajemnic nocnych motyli i spędzenia niezapomnianego wieczoru w otoczeniu przyrody! Śląski Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza całe rodziny oraz wszystkich pasjonatów przyrody.

*Uwaga: Prosimy o zabranie własnych namiotów oraz sprzętu biwakowego.

Aby wziąć udział w tym niezapomnianym wydarzeniu, konieczne jest dokonanie wcześniejszych zapisów. Link do zapisów: Rejestracja.

Dołącz i spędź niezapomnianą noc w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w towarzystwie motyli nocnych! To wydarzenie, którego nie można przegapić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również