Wiadomości z Mikołowa

Nietrzeźwy z ponad 3 promilami wyeliminowany z ruchu

  • Dodano: 2018-10-17 10:30

Prawie 3,5 promila alkoholu w organiźmie- z takim wynikiem policjanci mikołowskiej patrolówki zatrzymali w sobotę mieszkańca Mikołowa, który kierował samochodem na ulicy Prusa. Do zdarzenia doszło po godzinie 1:00 w nocy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W minioną sobotę, po godzinie 1:00 w nocy, w ręce policjantów mikołowskiej patrolówki wpadł kierujący opla astry, który jak się później okazało, przeliczył się z ilością spożytego wcześniej alkoholu. Badanie urządzeniem sprawdzającym trzeźwość wykazało bowiem prawie 3,5 promila alkoholu w organiźmie. O dalszym losie 20- latka z Mikołowa, któremu zatrzymano prawo jazdy, zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Codziennie do mediów docierają sygnały o nietrzeźwych kierujących. Większość z nich jest zatrzymywana podczas kontroli drogowych. Mimo licznych apeli różnych instytucji w tym policji, kampanii przeciw jeździe po alkoholu – takie wybryki to niestety codzienność. Pamiętajmy, że przez nasze nieodpowiedzialne i niedojrzałe zachowanie, możemy wyrządzić komuś krzywdę, bowiem wsiadając za kółko po alkoholu, stajemy się potencjalnym zabójcą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również