Wiadomości z Mikołowa

Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję. 43-latka miała ponad 1,3 promila

  • Dodano: 2019-11-05 11:45

Ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Takim wynikiem zakończyło się badanie stanu trzeźwości 43-letniej kierującej fordem, która włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu osobówką mężczyźnie i doprowadziła do zderzenia.

Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy

Teraz odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Sytuacja miała miejsce wczoraj, po godzinie 14.00 w centrum Gostyni na ulicy Pszczyńskiej. Kierująca osobowym fodem 43-letnia kobieta, włączając się do ruchu z miejsca parkingowego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w stronę Kobióra, kierującemu osobówką 50-letniemu mieszkańcowi Bierunia. Przybyli na miejsce policjanci mikołowskiej drogówki wykonali badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, iż kobieta miała w organiźmie ponad 1,3 promila alkoholu. Nikt nie doznał jakichkolwiek obrażeń.

Sprawca zdarzenia stanie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów, wyróżnić można dwa stany związane ze spożyciem alkoholu: stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości. Jazda w stanie po użyciu jest wykroczeniem, a kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ( powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo. Apelujemy o trzeźwość! Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu negatywnie wpływa na zdolność psychomotoryczną, powoduje szereg zmian w procesie odbioru i przetwarzania informacji. Każda osoba, która decyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, stwarza realne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również