Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nielegalne automaty do gier w Mikołowie - policjanci zlikwidowali kolejny salon

 • Dodano: 2020-09-16 13:00

Śledczy z mikołowskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej, weszli do kolejnego lokalu, w którym odbywał się nielegalny proceder związany hazardem. Tym razem udało się przejąć 3 maszyny o łącznej wartości około 12 tysięcy złotych. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia oraz wysoka grzywna.


Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie wszczęli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Całość materiałów zostanie przekazana Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej. Funkcjonariusze będą ustalać kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie tego procederu. Tym razem sprawa dotyczy punktu usytuowanego w Mikołowie przy ulicy Krakowskiej, do którego śledczy weszli wczoraj (15 września).

Przypomnijmy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą już urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Nielegalne automaty do gier w Mikołowie - policjanci zlikwidowali kolejny salon

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • anty bpm

  i znowu psycho fans się urwało

 • stop kibolom

  BRAWO ZNOWU KIBOLE STRACILI ŹRÓDŁO DOCHODU

 • Mirek

  Czy policja pilnuje tego składowiska nielegalnych odpadów z Niemiec? Czy na ranem któregoś dnia trafycyjnie "zapali się"? Co na to tzw. STAROSTA, jak zwykle, nie widzi problemu?

 • z miko

  Tyle czasu tam był i dopiero teraz go wyczaili? A ten na Pszczyńskiej, koło kebsa jest legalny?

 • Ii

  Nie ma legalnych. Tylko od totalizatora są legalne.

 • z miko

  To było pytanie retoryczne. Ciekawi mnie jak długo będzie funkcjonował ten punkt, skoro służby mają takie tempo jarzenia. Pewnie dużo kasy upłynie...

 • z miko

  To było pytanie retoryczne. Ciekawi mnie jak długo będzie funkcjonował ten punkt, skoro służby mają takie tempo jarzenia. Pewnie dużo kasy upłynie...

 • Kuba Batanachama

  Nie gram w żadne gry hazardowe ale o ile wiem to przymus gry na automatach nie istnieje. Zamiast tego zastanawiam się czego się spodziewasz od policji w zamian za swoje doniesienie poprzez internet? A może jesteś jak niegdyś Wałęsa płatnym informatorem?

 • odp

  Widać, że nie masz nawet nikłego pojęcia na czym polega ten przestępczy proceder i jaką krzywdę wyrządza nie tyle graczom, co ich rodzinom - więc zwisa mi twoja ideologia i jakieś płytkie porównania. Poza tym, twój podpis mówi sam za siebie.

 • Kuba Batanachama

  A totolotek i inne gry liczbowe plus legalne kasyna krzywdy nie robią bo państwo ściąga z nich podatek informatorze?

 • odp

  Jeśli cię to tak bardzo boli, to coś chyba jednak jest na rzeczy... I żeby było jasne, będę pisać co mi się żywnie podoba i wielki guzik ci do tego. A tak na marginesie, to jeśli ktoś wyciąga takie argumenty i nieudolnie gra adwokata takich występków, to zwyczajnie śmierdzi z daleka kombinatorstwem, która z przedsiębiorczością nie ma nic wspólnego. Nie mam żadnej przyjemności z konwersowania z taką osobą jak ty, tak więc następny twój wpis pozostawiam bez odbioru. I nazywaj mnie sobie jak chcesz, tylko jak wpadniesz w sidła hazardu, lub ktoś bliski w to wdepnie, to przypomną się tobie moje słowa. I nie mówię o totolotku.

 • Kuba Batanachama

  Jako Polak nic nie mam ani z legalnego ani z nie legalnego hazardu. Kto potrafi kombinować i coś osiągnąć w tym kraju to jego sprawa, nie tylko władzom wolno, ważne by nikogo do niczego nie zmuszał. A ty pisać możesz wszystko, nawet wysyłać filmiki na policję. W tym narodzie dawne zasady już dawno przestały mieć znaczenie a to czego wstydzili się nasi przodkowie stało się powodem do dumy. Nie pozdrawiam bo brzydzę się bezinteresownymi donosicielami...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.