Wiadomości z Mikołowa

Niedzielna kolizja w centrum Gostyni

  • Dodano: 2020-09-07 13:00

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Gostyń tuż przy skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z Rybnicką. Kierująca wolkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku Kobióra kobiecie. Uderzenie było tak ogromne, że jeden z pojazdów dachował. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.


Kolizja została odnotowana w niedzielę (6 września) o godzinie 17:30 na ulicy Pszczyńskiej w miejscowości Gostyń. Policjanci drogówki, którzy zostali skierowani do obsługi tego zdarzenia ustalili, że kierująca wolkswagenem tiguan, 47-letnia mieszkanka Tychów, jadąc od Kobióra, chcąc wykonać manewr skrętu w lewno w ulicę Rybnicką, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej od Mikołowa, kierującej nissanem juke, 36-letniej mieszkance powiatu wadowickiego. W wyniku zderzenia się pojazdów, wolkswagen dachował. Jak przyznała mundurowym jego kierująca, zwyczajnie nie zauważyła on nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny, sporządziając taże szkic zdarzenia drogowego. Wykonali badanie stanu trzeźwości jego uczestników. Zatrzymali prawo jazdy 47-latki. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi jej kara grzywny.

Poszkodowana 36-latka, z ogólnymi potłuczeniami, trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Niedzielna kolizja w centrum Gostyni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również