Wiadomości z Mikołowa

Nie zastosował się do zakazu zbliżania się do swojej żony

  • Dodano: 2019-05-23 12:00

Policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych zatrzymali 65- letniego mężczyznę, który nie zastosował się do wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Mikołowie zakazu zbliżania się do swojej żony, wobec której od wielu lat stosował przemoc domową.

Mikołowski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu łaziszczanina na okres 3 miesięcy

Ciągłe awantury, wyzwiska, szarpanie, popychanie - w taki między innymi sposób 65-letni mieszkaniec Łazisk od wielu lat znęcał się nad swoją żoną. Za to przestępstwo mikołowska prokuratura nakazała mu opuścić mieszkanie, wydała postanowienie o zakazie zbliżania się do małżonki i kontaktowania  się z nią oraz zastosowała wobec niego dozór policyjny. Niestety mężczyzna zlekceważył wydane wcześniej postanowienia.

Kilka dni temu łaziscy policjanci dokonali ponownego zatrzymania mężczyzny. 65- latek stanął przed mikołowskim sądem, który na wniosek łaziskich śledczych i mikołowskiej prokuratury, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu oprawcy na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że nie możemy dawać przyzwolenia na jakąkolwiek formę przemocy, dlatego też policjanci apelują :

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań -  to zjawisko się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno...

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również