Wiadomości z Mikołowa

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. 1300 złotych mandatu dla sprawcy drogowej kolizji

  • Dodano: 2022-01-04 10:30

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany dla kierowców są ogromne. Maksymalna wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd, wzrosła z 5 do 30 tysięcy złotych, zaś mandat może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Minionej niedzieli kierujący fordem 67-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy. Za spowodowanie kolizji otrzymał mandat w wysokości 1300 złotych.

Kolizja na ul. Oświęcimskiej w Mikołowie

Do kolizji doszło w niedzielę 2 stycznia przed godziną 10:00 w Mikołowie na ulicy Oświęcimskiej. Kierujący Fordem Fiesta, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy prawidłowo jadącemu Skodą i doprowadził do zderzenia. Kierowcy byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń. 67-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego otrzymał nie tylko punkty karne, ale i mandat w wysokości 1300 złotych.

Od 1 stycznia obowiązują nowe stawki mandatów

Nowe stawki mandatów, które obowiązują od 1 stycznia 2022 roku, zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Nowy taryfikator podnosi kary szczególnie dla kierowców popełniających najpoważniejsze wykroczenia na drodze.

Policjanci są zobowiązani do stosowania się do obowiązujących przepisów. Wszystko zależy od rodzaju popełnionego wykroczenia, natomiast te, które zostały ujęte w nowym taryfikatorze są tymi, które powodują najpoważniejsze zdarzenia drogowe i być może zdyscyplinuje to, lekceważących zasady ruchu drogowego, kierowców.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Bunia

    Ciekaw jeste co mu naisalu w mandacie. Z którego artykułu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również