Wiadomości z Mikołowa

Nie straszmy, ale wspierajmy i aktywizujmy seniorów!

 • Dodano: 2021-04-21 13:45

„Nie straszmy, ale wspierajmy i aktywizujmy seniorów!” – pod takim hasłem ruszyła ogólnopolska kampania wsparcia seniorów w walce ze wzrostem zaburzeń psychicznych i tych wynikających z zaniedbań spowodowanych pandemią. W związku z tym zjawiskiem wtórnym stale zwiększa się liczba odnotowywanych nerwic, depresji, przechodzonych udarów czy zawałów wśród osób starszych.

– Lęk, panika, izolacja, bezruch psychiczny i fizyczny jest i będzie dla seniorów o wiele groźniejszy niż sam wirus – apelują eksperci magazynu „Głos Seniora” (inicjatora kampanii), geriatra i dyrektor Szpitala MSWiA w Krakowie, dr Krzysztof Czarnobilski i psychogeriatra dr Małgorzata Ostrowska.

Apel do wszystkich mieszkańców naszego kraju został wsparty przez polskich samorządowców, przedstawicieli kół medycznych, Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca.

W imieniu władz Powiatu Mikołowskiego do apelu dołączył Mirosław Duży, Starosta Mikołowski

 • „Nie straszmy Seniorów, bombardując ich negatywnymi informacjami.
 • COVID-19 to nie jedyna choroba – apelujmy do Seniorów, aby nie bagatelizowali żadnych problemów zdrowotnych i konsultowali je z lekarzami.
 • Wspierajmy Seniorów, odrywajmy od tematyki wirusa, dodając otuchy, nadziei, pozytywnie nastawiając do życia.
 • Cyfryzujmy Seniorów – szczególnie teraz! W czasie pandemicznej izolacji Internet to okno na świat. Uczmy Seniorów, jak umiejętnie i bezpiecznie z niego korzystać.
 • Ostrzegajmy Seniorów przed oszustwami, szczególnie nasilonymi w okresie pandemii. Więcej informacji dot. bezpieczeństwa na https://glosseniora.pl/stop-manipulacji/
 • Aktywizujmy Seniorów psychicznie i fizycznie poprzez:
  • rozmowę przez telefon, Skype, Zoom i inne komunikatory;
  • zachęcanie do spacerów z psem, prac działkowych czy też do udziału w wielu aktywizacyjno- edukacyjnych inicjatywach i konkursach” – głosi apel.
Nie straszmy, ale wspierajmy i aktywizujmy seniorów!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.