Wiadomości z Mikołowa

Nawet 300 tys. zł na własny biznes

  • Dodano: 2009-03-06 12:50, aktualizacja: 2009-03-06 14:09

Nawet 300 tysięcy złotych mogą otrzymać osoby, które chcą założyć firmę w małym mieście lub na wsi. Aby uzyskać taką kwotę wsparcia przedsiębiorca będzie musiał utworzyć 5 lub więcej miejsc pracy. Wnioski o unijne pieniądze na mikrofirmy młodzi przedsiębiorcy będą mogli najprawdopodobniej składać już pod końca marca w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zainteresowanie tym działaniem powinno być bardzo duże. Wsparcie to jest przeznaczone dla osób, niekoniecznie związanych z rolnictwem, które zdecydują się na uruchomienia małej firmy na terenach wiejskich np. może być to stolarnia, sklep czy zakład fryzjerski.

Na ten cel przedsiębiorca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów, do wysokości 300 tys. zł. Warunkiem jest, by utworzył pięć miejsc pracy i potrafił je utrzymać przez co najmniej dwa lata. Na ten cel jest łącznie miliard euro.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla, że jest to pierwsze działanie, w którym przedsiębiorcy będą wspierani z pieniędzy przeznaczonych na rolnictwo. Agencja będzie chciała przyjąć ponad 20 tys. wniosków. 

Dotacja w kwocie 300 tys. zł na założenie firmy to bardzo atrakcyjna pomoc dla przedsiębiorczych Polaków. Cieszy fakt, że pojawia się coraz więcej inicjatyw i programów, dzięki którym młodzi przedsiębiorcy cierpiący na brak kapitału mogą zrealizować swoje pomysły na biznes.


Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również