Wiadomości z Mikołowa

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

  • Dodano: 2021-07-22 10:15

21 lipca zwołana została w trybie nadzwyczajnym sesja Rady Powiatu. Posiedzenie odbywało się zdalnie, uczestniczyło w nim 20 radnych, zaś obrady prowadziła przewodnicząca Barbara Pepke.

Powodem zwołania posiedzenia była konieczność dokonania przez Radę Powiatu zmian Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Mikołowskiego na lata 2021 -2032. Jak wyjaśnił wicestarosta Tadeusz Marszolik  wprowadzenie tych zmian wynika z potrzeby zabezpieczenia wkładu własnego powiatu dla trzech zadań inwestycyjnych, o które powiat aplikuje z Rządowego Funduszu Polski Ład.

– W związku z uruchomieniem od 2 lipca naboru do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, Powiat Mikołowski złożył wnioski o dofinansowanie realizacji trzech inwestycji. Chodzi o budowę nowej siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej w ramach Priorytetu II Punkt 10 „budowa lub modernizacja infrastruktury kulturalnej i turystycznej” na kwotę 18 mln złotych. W tym przypadku wkład własny powiatu ma wynieść 15 procent czyli 2.850.000 złotych – informował wicestarosta Tadeusz Marszolik.

Ponadto w ramach pierwszego naboru do Rządowego Fundusz Polski Ład, również z Priorytetu II Punkt 9 „Budowa lub modernizacja infrastruktury sportowej”, złożono wniosek o dofinansowanie budowy hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie (15 mln zł). W tym przypadku 10 procent wkład własnego to kwota 1,6 mln złotych. Trzecim zadaniem jest modernizacja ulicy Bolesława Chrobrego w Orzeszu – (5 mln zł) z Priorytetu I Punkt 1 „Budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej”. Tu pięć procent wkłady własnego wyniesie 250 tysięcy zł. skarbnik Danuta Bywalec

Jak przyznał wicestarosta, wybór właśnie tych zadań związany był między innymi z tym, iż w przypadku dwóch z nich czyli ul. Chrobrego i budowy hali sportowej, powiat dysponuje gotowymi projektami, zaś w przypadku przyszłej siedziby OPP jest już wybrana koncepcja i w najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa na wykonanie projektu.

Uchwała ta została przyjęta jednogłośnie

Na tej samej sesji radni zapoznali się również z informacją dotyczącą szczepień powszechnych przeciwko koronawirusowi w naszym powiecie. Obecnie w Powiecie Mikołowskim w pełni zaszczepionych jest 46% mieszkańców, zaś nasz powiat zajmuje 39 miejsce w rankingu szczepień we wszystkich powiatach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Znowu,, radni" skasują po 2.5 tys za sesję a w Mikołowie nic się nie zmieni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również