Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Na plaży, w jeziorze, na basenie..."Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

  • Dodano: 2017-07-18 07:45, aktualizacja: 2017-07-17 11:24

W miniony piątek przed południem mikołowscy stróże prawa spotkali się z dziećmi, które swój wolny czas spędzają w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie w ramach półkolonii pod nazwą "Wakacje w bibliotece".

Spotkanie to kolejne z cyklu działań Policji dotyczących promocji prawidłowych zachowań i nawyków skierowanych do najmłodszych mieszkańców powiatu. Omówiono zasady bezpiecznej kąpieli i rozdano ulotki dotyczące omawianych zagadnień. Najmłodsi mikołowianie spotkali tam także sierżanta Hektora.

Już kilka dni temu na stronie internetowej mikołowskiej komendy pojawiła się informacja o działaniach Policji promujących bezpieczeństwo związane z letnim wypoczynkiem pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Akcja MSWiA  prowadzona jest aż do miesiąca września, dlatego też dziś odbyło się kolejne z cyklu przedsięwzięć tej tematyce poświęcone.

Stróże prawa odwiedzili dzieci w ramach odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej półkolonii pod nazwą "Wakacje w bibliotece". Omówiono zasady bezpiecznej kąpieli oraz wręczono ulotki zawierające wykaz oznaczeń obowiązujących na kąpielisku. Spotkanie uświetniła wizyta maskotki mikołowskiej Policji - sierżanta Hektora, który zawsze wzbudza wśród najmłodszych ogromne zainteresowanie.

Pierwszą okazją do spotkania z tak liczną grupą najmłodszych słuchaczy miał nasz nowy dzielnicowy st.sierż. Łukasz Basa, który w ramach swojego obchodu realizuje  także zadania o charakterze profilaktycznym.

Bardzo dziękujemy Kierownik Sekcji dla Dzieci i Młodzieży Pani Agnieszce Wróbel za zaproszenie do udziału w półkoloniach i możliwości realizacji założeń przedmiotowej  kampanii.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.