Wiadomości z Mikołowa

Na liczniku 112 km/h. Mikołowianin zatrzymany przez policyjną grupę SPEED

  • Dodano: 2020-04-07 10:15

21- letni mieszkaniec Mikołowa to kolejna osoba, która w tym tygodniu straciła prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Kierowca jechał z prędkością 112 km/h, przekraczając tym samym normę o 62 km/h. Wszystko to oczywiście w obszarze zabudowanym.

Mężczyzna został namierzony przez mundurowych z mikołowskiej grupy SPEED po godzinie 21.00 na ulicy Gliwickiej odcinka DK 44. Mimo ograniczeń prędkości do 50 km/h, samochód 21-latka miał na liczniku raz tyle. Mikołowianin tłumaczył, że droga była pusta, a on spieszył się do klienta.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 pkt karnych.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!


Źródło: KMP Mikołów

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jorguś

    Założę się że nie ścigalsmarkacza bez włączonej sygnalizacji dźwiękowej i akustycznej czym stworzyli zagrożenie w ruchu lądowym. Jak to możliwe że w szpitalach wciąż brakuje sprzętu ochronnego a przestępcy w mundurach go mają i nadal narażają życie postronnych użytkowników dróg?

  • Ja

    Dobrze mu powiedziałeś

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również