Wiadomości z Mikołowa

Mundurowy z mikołowskiej komendy odwiedził dzieci w trakcie półkolonii

  • Dodano: 2019-08-02 08:00, aktualizacja: 2019-08-01 11:07

Jeden z policjantów z mikołowskiej prewencji spotkał się w tym tygodniu z uczestnikami półkolonii organizowanych przez mikołowski ośrodek pomocy społecznej.

Bez wątpienia jedną z grup najbardziej narażonych na różnego rodzaju zagrożenia są dzieci, które bez pomocy dorosłych nie są w stanie same uchronić się przed niebezpieczeństwami. Mundurowy przypomniał zasady bezpieczeństwa, którymi należy kierować się podczas letniego wypoczynku. Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo" trwa!

Każde dziecko musi wiedzieć, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną i w związku z tym powinno znać zasady postępowania w różnych miejscach, czy w różnych sytuacjach życiowych, aby uniknąć zagrożeń jakie mogą w nich wystąpić. Mówić i przypominać o nich powinni też dorośli: nauczyciele, rodzice czy inni opiekunowie. Przypominają też policjanci w trakcie spotkań, które organizowane cyklicznie dają duże prawdopodobieństwo, że zostaną przez najmłodszych zapamiętane na długie lata.

W trakcie poniedziałkowego spotkania w jednej z miejskich świetlic środowiskowiskowych sierż. szt. Artur Ceran omówił w głównej mierze kwestię bezpieczeństwa nad wodą. Wręczył najmłodszym upominki, które z pewnością podniosą poziom zainteresowania oraz dbałości dzieci o ich bezpieczny świat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również