Wiadomości z Mikołowa

Mundurowi w placówkach handlowych

  • Dodano: 2020-12-04 06:00, aktualizacja: 2020-12-04 06:10

Policyjne patrole niemalże każdego dnia spotkać można na terenie placówek handlowych powiatu mikołowskiego.

Mundurowi sprawdzają czy w związku z ponownym otwarciem galerii i pasaży w centrach handlowych miejsca te funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Stosowanie w tych właśnie miejscach obostrzeń związanych z dystansem społecznym, zakrywaniem ust i nosa oraz dezynfekcją rąk, wpływa na nasze zdrowie.

Galerie handlowe znów otwarte

Od soboty (28.11.2020) na terenie całego kraju, zgodnie z nowymi przepisami, wprowadzono możliwość handlu na terenie sklepów wielkopowierzchniowych, czyli galeriach, parkach i centrach handlowych. Jednak żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa wprowadzono na terenie placówek handlowych znaczne ograniczenia w ilości klientów. Nasza społeczna odpowiedzialność i prowadzone przez policjantów kontrole policjantów pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się niewidocznego dla nas wirusa.

Dlatego przypominamy, że w placówkach handlowych oraz na poczcie obowiązuje limit klientów: w sklepach do 100 m2 - 1 osoba na 10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2. Przez cały czas jest obowiązek zakrywania ust i nosa oraz noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte zostały galerie handlowe i parki handlowe. Wyjątek stanowi działalność sal zabaw, których funkcjonowanie jest zawieszone.

Trzeba pamiętać także o godzinach dla osób w wieku powyżej 60 lat, którzy od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 12 w sklepach, drogeriach, aptece oraz na poczcie mogą przebywać i robić zakupy wyłącznie tylko oni. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. UWAGA! 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniora.

Dlatego policjanci z Mikołowa w dalszym ciągu będą kontrolować stosowanie obostrzeń, szczególnie teraz przed zbliżającymi się Świętami. Działania podejmowane będą także wspólnie z pracownikami Sanepidu. Regularne kontrole mają na celu nie tyle karanie, co przede wszystkim informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa i ograniczeniami na stronie internetowej www.gov.pl

Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodzin.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Warynianka

    Zapraszam do sklepu Pod świnką na ul. Waryńskiego, tam żadne restrykcje nie obowiązują. Ani ilość klientów, ani maseczki. Personel nie reaguje tylko plakaty z błyskawicą wiesza

  • jorguś

    W mojej okolicy mundurowych można zobaczyć jak zaraz po otwarciu sklepu wypadają zza zakrętu by wlepić mandaty miejscowym pijaczkom za picie piwa,, pod chmurką". W innych okolicznościach policji nie uświadczysz. Chyba mamy szczęście...

  • Plantowiec

    ...podobnie jest u mnie, na osiedlu. Policja "goni", czy tam "poluje", na łożartych i do tego "drogówka", bo chyba "prewencja" nie nadąża.....A poza tym, żeby zareagowali choćby na dosłownie, tarasujące auta, wjazd i wyjazd, o tym można zapomnieć. Zaś tzw. "patrol", zjawia się, ok. 12., gdy przeważnie nic się nie dzieje, a ludzie z reguły są grzeczni. Brojenie zaczyna się ok. po 16.......

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.