Wiadomości z Mikołowa

Miliony dla przedsiębiorców

  • Dodano: 2017-02-13 09:00

Jeszcze tylko do końca lutego 2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie innowacyjnych przedsięwzięć w ramach konkursu „Innowacje w MŚP”, który przeprowadza Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.

Pula do rozdysponowania wynosi 194 mln złotych, a wysokość udzielanego wsparcia sięga 50 proc. kosztów kwalifikowalnych. Przedsiębiorcy z województwa śląskiego mają szansę na dofinansowanie przedsięwzięć wprowadzających na rynek nowy produkt bądź usługę, dzięki czemu podniosą konkurencyjność swojej firmy.

Projekty mają służyć rozwojowi regionu, dlatego muszą być realizowane w województwie śląskim. Przedsiębiorstwa, które chcą uzyskać wsparcie, mogą zaprezentować pomysły z różnych dziedzin. Za realizację przedsięwzięć wpisujących się w inteligentne specjalizacje uzyskają dodatkowe punkty. W naszym regionie są nimi: medycyna, energetyka oraz technologie informacyjno-komunikacyjne.

Współfinansowane są również koszty promocji projektu, np. publikacje w mediach, reklamy czy wynajęcie powierzchni wystawienniczej od organizatora imprezy targowej. Wydatki na promocję mogą sięgać 10 proc. wartości wszystkich kosztów kwalifikowanych. Minimalna wartość dofinansowania, o którą przedsiębiorcy mogą się starać, sięga 100 tys. zł, maksymalna — 2 mln zł. Sam projekt nie może być wart więcej niż 10 mln zł.

Poziom dofinansowania sięga 50 proc. (dla pomocy de minimis). Ubiegający się o fundusze muszą wnieść wkład finansowy wolny od wszelkiego publicznego wsparcia finansowego w wysokości co najmniej 25 proc. kosztów kwalifikowanych. W przypadku pozostałego wkładu własnego można skorzystać ze wsparcia finansowego. Od chwili podpisania umowy o dofinansowanie pozostają dwa lata na zrealizowanie projektu. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia tego terminu na wniosek złożony przez przedsiębiorcę.

Zainteresowanych konkursem zapraszamy do uczestnictwa w dodatkowych spotkaniach informacyjnych – w najbliższym czasie 16 lutego w Myszkowie (siedziba Starostwa Powiatowego) oraz dzień później, 17 lutego w Częstochowie (filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy).

Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie www.scp-slask.pl oraz rpo.slaskie.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również