Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska policja i sanepid o zagrożeniach płynących z zażywania narkotyków

  • Dodano: 2022-12-23 08:00, aktualizacja: 2022-12-23 08:28

Policjant ds. profilaktyki z mikołowskiej komendy prowadził zajęcia edukacyjne wśród uczniów jednego z miejscowych liceów. Mundurowy połączył siły z tyskim Sanepidem, z którym opowiedział o konsekwencjach zażywania narkotyków i dopalaczy oraz o tym, dlaczego warto bawić się bez używek.

W środę rano w I Liceum Ogólnokształcącym w Mikołowie zorganizowano zajęcia profilaktyczne z tematyki uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji dotyczących odpowiedzialności karnej za posiadanie i udzielanie substancji niedozwolonych, a także poznać realne konsekwencje zażywania narkotyków.

Mikołowska policja i sanepid o zagrożeniach płynących z zażywania narkotyków

Pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Tychów przygotowały szereg zadań, które miały uświadomić młodym ludziom skalę zagrożeń związanych z uzależnieniem od używek, głównie dopalaczy. Na specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej młodzież mogła zobaczyć rodzaje tych szkodliwych substancji, a także ludzi, których skutki zdrowotne po zażyciu środków, doprowadziły do ruiny.

Druga część zajęć miała wymiar praktyczny. Przygotowane gadżety, np. narko- i alkogogle pozwoliły słuchaczom na podjęcie próby realizacji zadań przy użyciu tych symulatorów. I choć śmiechu było sporo, to uczniowie sami przyznali, że w realnym życiu takie sytuacje nie należą do zabawnych. Policyjny profilaktyk mł.asp. Artur Ceran zachęcał młodych słuchaczy do zabawy bez używek oraz propagował zdrowy styl życia.

narkotyki prelekcja liceum mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również