Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska kranówka najlepsza? Zakład Inżynierii Miejskiej zachęca do picia

 • Dodano: 2022-04-19 07:45, aktualizacja: 2022-04-19 07:59

Mikołów kolejnym miastem z najczystszą wodą kranową w regionie? Zakład Inżynierii Miejskiej zachęca mieszkańców do picia kranówki bez obaw!

Po tym, jak Dąbrowa Górnicza przetarła szlaki w skali całego kraju i uczyniła z jakości wody kranowej jeden z miejskich atutów i znaków rozpoznawczych do akcji propagującej picie kranówki dołączył szereg miast w całej Polsce. Mieszkańców do picia zarówno przegotowanej, jak i nieprzegotowanej wody kranowej zachęcają samorządy m.in. Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Lublina.

W regionie dobrej jakości kranówki – oprócz wspomnianej Dąbrowy Górniczej – chwalą się m.in. Katowice czy Tychy. Teraz do jej picia bez obaw zachęca również mikołowski Zakład Inżynierii Miejskiej.

Mikołowska Kranówka na topie? ZIM zachęca do jej picia bez strachu

Według Zakładu Inżynierii Miejskiej, dzięki Mikołowskiej Kranówce można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jednym z prostszych sposobów jest rezygnacja z butelkowanej wody na rzecz picia tej z kranu. Twoja kieszeń z tego powodu bardzo się ucieszy! Koszt 2 litrów butelkowanej wody wynosi średnio 2 złote, z kolei koszt takiej samej ilości Mikołowskiej Kranówki wynosi tylko 1,60 grosza. Kranówka jest więc 125 razy tańsza od 2 l wody butelkowanej – informują pracownicy ZIM.

Większość z nas ma jednak obawy przed nieskrępowanym piciem wody kranowej, szczególnie w postaci surowej, bez przegotowywania. Nic w tym dziwnego – woda bywa nośnikiem wielu chorobotwórczych bakterii i drobnoustrojów. Jak zatem mieć pewność, że woda z kranu w Mikołowie jest zdatna do picia?

Mikołowska Kranówka jest 100% bezpieczna dla zdrowia, są dokonywane niezależne kontrole Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie rzetelnie monitoruje jakość wody w całej gminie zlecając akredytowanemu laboratorium przeprowadzenie regularnych badań wody w Mikołowie, w tym badań mikrobiologicznych wskazujących, czy woda jest zdatna do picia – deklaruje ZIM.

Woda w Mikołowie ma spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa określone przez Ministerstwo Zdrowia, a także Światową Organizację Zdrowia (WHO). Co ważne, badania wskazują, że woda z kranu posiada łatwo przyswajalne i cenne dla organizm człowieka pierwiastki jak wapń, magnez, fosfor czy potas.

Chcemy zwrócić uwagę, że właśnie wapń i magnez są odpowiedzialne za kamień osadzający się w czajniku, który często niestety mylnie uznajemy za przejaw niskiej jakości wody. Decydując się na picie Mikołowskiej Kranówki, nic nie tracimy, a możemy sporo zyskać finansowo i zdrowotnie! – przekonuje Zakład Inżynierii Miejskiej w Mikołowie.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Wika

  Ja mam złe doświadczenia jeśli chodzi o picie kranówki, więc unikam jej jak mogę. Wolę pić butelkowaną cisowianke albo ewentualnie przegotowaną wodę.

 • jorguś

  I tak wygląda nasza Polska mentalność- lepiej drugi raz zapłacić za wodę, kupić filtry i powiedzieć,, i tak nic nie dam rady z tym zrobić'' niż zapukać do odpowiednich władz z prośbą o likwidację problemu. Sam nie jestem lepszy, ale przynajmniej staram się takie sprawy nagłaśniać i krytykować w mediach, mając nadzieję że ktoś mający większą władzę i wpływy niż ja dostrzeże problem i zechce coś z nim zrobić...

 • ja

  Chyba sobie jaja robicie. Ta woda nawet po przefiltrowaniu w domowych filtrach nie nadaje się do picia a co dopiero bezpośrednio z kranu.

 • Iwona

  "Najlepsza" jest w Borowej Wsi. Nie trzeba nawet herbaty. Leci w jej kolorze prosto z kranu. Zapraszamy na" herbatkę " prosto z wodociągu zadowolonych urzędników z ZIM.

 • jorguś

  Woda- rewelacja, pytanie tylko dlaczego po tygodniu używania nowego dzbanka do gotowania pokrywa się on warstwą kamienia a sznurkowy filtr zamontowany za wodomierzem wkrótce nadaje się do wymiany bo ocieka czerwono- brunatnym szlamem. Jak w tej sytuacji mieć zaufanie do wodociągów i pić wodę prosto z kranu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również